Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5442
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Miasto takie jakie chcesz!"

Piątek, 5 kwietnia 2019, 8:32
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Miasto takie jakie chcesz!"
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kilińskiego 1 w Wałbrzychu odbyło się wczoraj kolejne spotkanie prezydenta Romana Szełemeja z mieszkańcami naszego miasta.

Hasło spotkania brzmiało: "Miasto takie jakie chcesz!". Podczas spotkania omówiony został projekt Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, o którym pisaliśmy TUTAJ . Prezydent Roman Szełemej zwracał zebranym uwagę na fakt, że w obecnej edycji Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego nie będzie już projektów lokalnych, przypisanych do poszczególnych dzielnic. Będą projekty ogólne, dotyczące zadań, które będą realizowane w dowolnym miejscu Wałbrzycha. Ostatecznie wybranych zostanie 5 projektów, a wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 620 000 złotych.

W ramach spotkania był też czas na przedstawienie spraw i problemów, które nurtują Wałbrzyszan. Wśród nich znalazły się między innymi takie zagadnienia jak stworzenie siłowni terenowej przy boisku KP "Gwarek", co można właśnie zrobić ze środków WBO 2020, darmowa komunikacja miejska dla studentów, która może zostanie uruchomiona w tym roku, jednak nie jest to jedynie decyzja prezydenta Wałbrzycha, ale również włodarzy gmin, do których ta komunikacja dociera, czy tereny rekreacyjne, które zaplanowano przy parkingach na ulicy Rycerskiej i Przemysłowej - to również może być zrealizowane w ramach WBO 2020.

Prezydent Szełemej poinformował zebranych, że przy ulicy Przemysłowej powstanie cerkiew - Gmina Wałbrzych przekaże na ten cel działkę i że w Centrum Wałbrzycha gruntownie przebudowanych zostanie 16 budynków. Na spotkanie z prezydentem przybyła też grupa obywateli Ukrainy, która przedstawiła swoje problemy. Najważniejsze z nich to przeciągające się procedury związane z dokumentami upoważniającymi do pobytu i pracy, na co władze Wałbrzycha nie mają wpływu, ponieważ leży to w gestii Urzędu Wojewódzkiego i przypadki gorszego traktowania i dyskryminacji, które jak się wydaje są raczej jednostkowe i nie stanowią w naszym mieście szerszego, bardziej ogólnego problemu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group