Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5838
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Międzynarodowy sukces uczniów z Mieroszowa

Środa, 8 czerwca 2016, 9:59
Autor: red
REGION, Mieroszów: Międzynarodowy sukces uczniów z Mieroszowa
Fot. użyczone
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie zostali wicemistrzami lekkoatletycznej Olimpiady dla młodych sportowców w Danii.

Polskiej drużynie kibicował m.in. znany na świecie aktor. Olimpiada lekkoatletyczna dla uczniów z różnych stron świata jest organizowana w duńskim mieście Holbaek już od 35 lat.

W tym roku wzięli w niej udział uczniowie m.in. z Grenlandii, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Węgier, Niemiec, Danii i z Polski. Nasz kraj reprezentowali uczniowie mieroszowskiej podstawówki: Adam Chowanek, Patryk Gutkowski, Kamil Różnowicz, Kacper Woszczek i
Oskar Woźny. Drużynę przygotowali do zawodów nauczyciele szkoły, głównie nauczyciel w-f Wojciech Oleszkiewicz, wspierany przez emerytowanego już wuefistę Zbigniewa Kolanko. - Nasza drużyna spisała się świetnie! Zajęła II miejsce, mając niemal czterystu rywali - cieszy się Zbigniew Kolanko. - Udział w Olimpiadzie to wielkie sportowe przeżycie dla tych dzieci i niesamowita przygoda: część podróży odbyła się promem, zawody zostały rozegrane na nowoczesnym stadionie, uczniowie zwiedzili też Kopenhagę.

Co ciekawe, mieroszowską drużyną zainteresował się słynny duński aktor Nickolaj Coster - Waldau, znany z popularnego na całym świecie serialu „Gra o Tron”.
- Niespodziewanie został naszym fanem! Chętnie pozował z nami do zdjęć, dużo rozmawiał. Gwiazdor, który był gościem honorowym Olimpiady, okazał się miłym i skromnym człowiekiem. Wszyscy na stadionie zazdrościli nam takiego kibica - uśmiecha się Zbigniew Kolanko.

To pan Zbigniew, gdy był jeszcze czynnym nauczycielem mieroszowskiej podstawówki, nawiązał kontakt z organizatorami duńskiej Olimpiady. Od tamtej pory stara się - nawet teraz, będąc na emeryturze - by dzieci z Mieroszowa mogły co roku wyjeżdżać do Danii.
- Wiele zależy jednak od pieniędzy. W tym roku wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, Urzędu Gminy w Mieroszowie oraz mieroszowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W imieniu uczniów serdecznie dziękuję - mówi Zbigniew Kolanko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group