Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3733
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów: Mieroszowskie nadzieje biathlonowe

Wtorek, 5 grudnia 2017, 16:07
Autor: PAW
Mieroszów: Mieroszowskie nadzieje biathlonowe
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
1 grudnia w hali sportowo–widowiskowej przy ulicy Hożej w Mieroszowie miały miejsce zawody pod nazwą „Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe”.

Na starcie stanęły po 2 sztafety (kategoria młodsza - kl. 4 i młodsi oraz kl.5-7) z każdej szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Drużyny liczyły po 3 dziewczyny i trzech chłopców, którzy startowali na przemian. Do zadań każdego zawodnika należało przebiegnięcie 3 technicznych rundek biegowych wytyczonych na parkiecie sali oraz dwukrotne oddanie 5 strzałów z broni laserowej. Liczył się łączny czas całej drużyny. Niecelny strzał skutkował koniecznością przebiegnięcia rundki karnej. Zawodnicy musieli też wykazać się koncentracją i umiejętnością liczenia - bowiem liczba niecelnych strzałów i rund karnych musiała się zgadzać. Jeśli komuś zdarzyło się przebiec za mało rund, do końcowego czasu drużyny dodawano 15 sekund za każdą pominiętą rundę. Jak się okazało - ten punkt regulaminu młodzi sędziowie musieli wykorzystać w grupie młodszej.

W ostatecznym rozrachunku w grupie starszej zwyciężyła SP z Kowalowej, drugie miejsce wywalczyła ekipa z Sokołowska, a trzecie miejsce na podium zarezerwowali sobie uczniowie z PSP w Mieroszowie. W rywalizacji młodszych bezkonkurencyjna była ekipa z Sokołowska, o drugą i trzecią lokatę zacięty bój stoczyły ekipy z Kowalowej i Mieroszowa. Ostatecznie o kilka sekund lepsi okazali się zawodnicy z Mieroszowa.

Sam start tradycyjnie poprzedzony był instruktażem strzelania - co bardzo ucieszyło mniej obytych z bronią laserową (sędziowie przez całe zawody pomagali zawodnikom, przypominali kolejne czynności, czytelnie informowali o konieczności biegania rund, itp.). Zawody to wspólne przedsięwzięcie MCK Mieroszów (sala, nagrody, bufet, dobra atmosfera) oraz trenera Sławomira Forysia, a także byłych oraz obecnych zawodników UKS Mieroszów (pomysł, organizacja, atmosfera jak wyżej).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group