Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miesiąc na głosowanie

Czwartek, 2 września 2021, 14:30
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Miesiąc na głosowanie
Fot. archiwum
Do końca września mieszkańcy Wałbrzycha mogą głosować na projekty zgłoszone do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Projekty do głosowania:

- "Wspólne podwórko"-rewitalizacja rekreacyjnego placu zabaw i budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie PSP 6 dla mieszkańców Wałbrzycha - koszt: 615 050 zł

Projekt zostanie zrealizowany na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu przy ul. gen. Andersa 50 - działka nr 44 na obrębie Biały Kamień 17.

Projekt obejmuje:
1. Budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią dla uczniów PSP 6 i mieszkańców Wałbrzycha z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, ręczną i siatkową.
2. Stworzenie siłowni zewnętrznej.
3. Rozbudowę i modernizację istniejącego już placu zabaw będącego miejscem wypoczynku i rekreacji dla najmłodszych: montaż dodatkowych urządzeń zabawowych dla dzieci.

- Aktywnie i rodzinnie w Parku Rusinowa - koszt: 745 000 zł

Miejski Park w Rusinowej w Wałbrzychu. Teren i miejsce realizacji projektu zgodnie z istniejącą koncepcją zagospodarowania Parku Miejskiego "Rusinowa" stanowiącą załącznik do projektu.

Wykonanie placu zabaw z podziałem na strefę dla matki z dzieckiem, strefę dla dzieci starszych oraz strefę do zabawy z wodą. Wykonanie siłowni terenowej dla osób aktywnie spędzających czas w Parku "Rusinowa", oraz miejsca na na ognisko dla ogólnych spotkań mieszkańców naszego miasta. Wykonanie nawierzchni komunikacyjnych - alejki , drewniane mostki i kładki. Aranżacja i wykonanie zwykłych i mokrych łąk kwietnych . Renowacja rzeźby plenerowej. Głównym celem projektu jest dalsza realizacja prac zgodnie z istniejącą koncepcją.

- PROJEKT-osiedlowe podwórko, bezpieczne dziecko - koszt: 201 520 zł

Działka ewidencyjna nr 308/1, obręb 0027 o powierzchni 346 m². Śródmieście, ul. A.Mickiewicza, obszar budynków nr. 9, 9A, 9 C, 11 A, 11 B, 13, 13A.

Proponowany projekt to plan odnowienia obecnie istniejącego, zaniedbanego placu zabaw dla dzieci znajdującego się przy ulicy Adama Mickiewicza. Głownym celem projektu jest stworzenie bezpiecznej, schludnej przestrzeni dla mieszkańców, głownie dzieci, które mają prawo do aktywnego spędzania czasu tuż przed domem. Obecny skwer wymaga totalnego zmodernizowania.

- Skatepark dla dzieci - koszt: 726 000 zł

Podzamcze , działka 111/17 obr nr 47 Podzamcze.

Realizacja tego projektu jest dobrym pomysłem ze względu na brak podobnych, rozwiniętych obiektów w najbliższej okolicy do nauki jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnodze i rowerach typu BMX. Miejsce takie pozwoli na bezpieczne rozwijanie zainteresowań i pasji najmłodszych. Jest to też odpowiedź na prośby rodziców i ich dzieci aby powstało bezpieczne miejsce do nauki jazdy. Zagospodarowanie tej przestrzeni pozwoli wpłynąć nie tylko na jej rozwój, ale i na poszerzenie działalności sportowej oraz wyeliminuje problem dzieci jeżdżących na rolkach po ulicach i chodnikach. Z powodu braku tego typu obiektu dzieci jeżdżą w miejscach do tego nieprzystosowanych. Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, a zaawansowanym odbiorcom pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności sportowych. Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z aktualnymi normami i zasadami BHP, tak by zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkownikom. Skatepark wpłynie pozytywnie na okolicę, spopularyzuje ją oraz świetnie się w nią wkomponuje. Doprowadzi do większej integracji społeczeństwa. Codzienne korzystanie z tego obiektu przez dzieci, pozwoli rozwijać im swoje umiejętności sportowe oraz zaktywizuje część społeczeństwa.

- Park dla Podzamcza - koszt: 743 000 zł

Dzielnica Podzamcze, działka nr 111/17 obręb Podzamcze 47, ul. Blankowa.

Teren zieleni parkowej osiedlowej stanowiącej równoległy etap realizacji "Skateparku na Podzamczu". Celem realizacji projektu jest oddanie mieszkańcom osiedla przestrzeni zielonej. To okazja do zorganizowania większego osiedlowego parku w centrum osiedla, dającego mieszkańcom możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i aktywnego odpoczynku poza domem. Realizacja projektu pozwoli na pełne zagospodarowanie tego terenu i oddanie go dla mieszkańców.

- Skatepark dla młodzieży - koszt: 726 000 zł

Podzamcze działka 111/17 obr nr 47 Podzamcze.

Opis projektu
Elementy skateparku.
- przeszkody do jazdy
- mała architektura
- nawierzchnia

Zagospodarowanie tej przestrzeni pozwoli wpłynąć nie tylko na jej rozwój, ale i na poszerzenie działalności sportowej młodzieży, która przez pandemię potrzebuję tego typu miejsc.
Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, a zaawansowanym odbiorcom pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności sportowych.

- Pojazdy specjalistyczne dla GOPR - “Bezpiecznie w górach” - koszt: 731 682 zł

Pojazdy przechowywane będą w Stacji Centralnej Grupy Sudeckiej GOPR w Wałbrzychu przy ul. Poznańskiej 6. Z tego miejsca pojazdy będą wyruszały do działań ratowniczych.

Realizując projekt, zamierzamy kupić dwa specjalistyczne pojazdy dla Grupy Regionalnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupy Sudeckiej. Odpowiednio wyposażone pojazdy, będą bezpośrednio wykorzystywane do realizacji działań ratowniczych związanych z ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego na terenach górskich.

- Chodniki na naszym osiedlu - koszt po weryfikacji: 90 000 zł

Projekt jest zlokalizowany na terenie, którego właścicielem jest Gmina Wałbrzych, na działce ewidencyjnej nr 126/26 obręb 36 Rusinowa. Teren przed budynkiem Osiedle Górnicze 1,3,5.

Projekt zakłada: wyremontowanie chodników, na których zostanie ułożona kostka betonowa i nowe krawężniki oraz remont zejść schodowych przy budynkach Osiedle Górnicze 1,3,5. Remont muru oporowego polegający na oczyszczeniu i uzupełnieniu ubytków. Oczyszczenie, naprawienie i pomalowanie istniejącego płotka. Posadzenie na trawniku niskopiennych drzew.

- OSP GPR Wałbrzych dla mieszkańców - koszt: 744 501 zł

Projekt zakłada zakup oraz zabudowę specjalistycznego pojazdu 4x4 , pojazdu typu Quad wraz z przyczepą transportową oraz przyczepą specjalną do ewakuacji poszkodowanych z trudno dostępnego terenu, , specjalistyczne nosze, sprzęt akumulatorowy do uwalniania poszkodowanych z pojazdów, sprzęt wysokościowy oraz umundurowanie które wykorzystywane będą przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą Wałbrzych. Grupa ma swoją siedzibę w Wałbrzychu przy ulicy Przemysłowej 1 i tam również stacjonować będzie pojazd oraz dedykowany sprzęt Dodatkowo w ramach projektu zakupione zostaną opaski / bransoletki dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, do zdalnego całodobowego monitoringu pozycji GPS na wypadek zaginięcia takiej osoby. Planowany do zakupu sprzęt ratowniczy ze względu na swój charakter i cel wykorzystywane będzie wg potrzeb na terenie całej Gminy Wałbrzych.

- SCENA DLA WAŁBRZYCHA - koszt: 709 150 zł

Zakup sceny mobilnej (przenośnej) pozwoli na organizację imprez i wydarzeń kulturalnych na terenie Wałbrzycha.

Zakup sceny przenośnej tzw. mobilnej. To profesjonalne sceny zaprojektowane z myślą o branży rozrywkowej. Stanowią idealne rozwiązanie dla masowych imprez, od małych spotkań po duże koncerty. Dużą zaletą takich estrad jest krótki czas rozłożenia i złożenia, który wynosi jedynie 30 do 60 minut oraz ich mobilność. Taka scena wraz z wyposażeniem może być użyta w kilku miejscach w ciągu doby. Ilość osób zaangażowanych do montażu to zaledwie 2 osoby, ponieważ cały system opiera się na hydraulice. Dodatkowo takie sceny są uniwersalne, przeznaczone do prowadzenia imprez w każdym miejscu bez względu na pogodę.

- II Etap - doposażenie projektu "Ścianki wspinaczkowe bulderingowe dla dzieci i dorosłych oraz kompleks rekreacyjno-sportowy " w PLAC ZABAW DLA NASTOLATKÓW - koszt: 745 000 zł

Wałbrzych, Poniatów, Warszawska (PONIATÓW Nr 11, działka 87), teren po byłym boisku do piłki nożnej „BUDROL”

Głównym działaniem związanym z realizacją zadania jest zachęcenie społeczeństwa a w szczególności młodzieży do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Projekt polega na doposażeniu kompleksu rekreacyjno - sportowego o dodatkowe urządzenia które przyciągną młodzież i nastolatków oraz na namalowaniu na drodze lub przejściach gier podwórkowych t. klasy, twister itp.

Zasady głosowania:

- Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Wałbrzycha, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 14 lat.

- Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz.

- Każdy mieszkaniec Wałbrzycha ma jeden głos, który może oddać tylko na jeden projekt.

- Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko oraz numer PESEL, a także zaznaczyć zawarte na karcie oświadczenia.

- Głosowanie trwać będzie od dnia 1 do 30 września 2021 roku.

- Aby rozpocząć głosowanie, kliknij przycisk „Rozpocznij głosowanie”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
9
47%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
16%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group