Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy nakręcili Świdnicę

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 5 sierpnia 2012, 7:25
Aktualizacja: 7:54
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Świdniczanin Maciej Ławniczak zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski na film promujący miasto. W nagrodę otrzyma 1.000 zł. Obraz zostanie zaprezentowany również podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.

Komisji konkursowej w wyborze najciekawszej produkcji pomogli sami mieszkańcy, którzy wzięli udział w głosowaniu.

– Wszystkie produkcje są ciekawe i wykonane z pomysłem. Wybór nie był łatwy, dlatego o pomoc w ostatecznej decyzji poprosiliśmy mieszkańców Świdnicy. Ich głos był zbieżny z naszym typowaniem. Zwycięzcy – Maciejowi Ławniczakowi serdecznie gratulujemy – mówi Jerzy Legut, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, przewodniczący komisji konkursowej.

Zadaniem uczestników ogłoszonego przez Urząd Miejski konkursu było nakręcenie pomysłowego i nowatorskiego filmu o Świdnicy, trwającego maksymalnie 60 sekund, dowolną techniką i sprzętem. Dowolna była również tematyka filmu. Ważne było jednak zawarcie w nim elementów pozwalających na jednoznaczne powiązanie go ze Świdnicą. W konkursie wzięło udział w sumie siedem filmików zgłoszonych przez świdniczan, w tym dwa wykonane przez pensjonariuszy świdnickiego Aresztu Śledczego.

W finałowym wyborze wzięły udział trzy filmy: „Visit the Inside”, „Świdnica – rynek z tradycjami” oraz „Świdnica – miasto uśmiechu”.

W internetowym głosowaniu zwyciężył obraz „Świdnica – miasto uśmiechu” przygotowany przez Macieja Ławniczaka, na który oddano blisko 59,69 proc. głosów.
Film można obejrzeć pod adresem: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VbTtvblAxuM

Film Kuby Zająca i Benedykta Chlastawy „Visit the Inside” został doceniony przez ponad 26,53 proc. głosujących, a na film Wioletty Łabędź „Świdnica – rynek z tradycjami” oddano 13,78 proc. głosów.

Dla głównego zwycięzcy przewidziano 1.000 zł nagrody. Autorzy dwóch pozostałych finałowych filmów otrzymają gadżety promocyjne, a ich filmy zostaną także zaprezentowane podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.Dodatkowe nagrody specjalne w postaci kompletu gadżetów promocyjnych miasta trafią również do dwóch aresztantów, którzy przygotowali dwa filmy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group