Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mirosław Hermaszewski zainaugurował rok akademicki Unikids

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 22 października 2012, 6:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2012, 12:48
Autor: Michalina
Fot. Michalina
21 października w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbył się inauguracyjny wykład otwierający rok akademicki Uniwersytetów Dziecięcych UNIKIDS. Gościem specjalnym, a zarazem prowadzącym wykład był Mirosław Hermaszewski– pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w kosmosie.

Wykład Hermaszewskiego połączony z prezentacją multimedialną nosił tytuł „Kosmiczna przygoda dla małych i dużych- mój pierwszy lot w kosmos”. Zgromadził on w auli PWSZ dużo dzieci- małych studentów UNIKIDS, którzy rozpoczynają naukę poprzez zabawę trwającą przez cały rok akademicki. Przybyli oni na wykład wraz z rodzicami, którzy też chętnie w nim uczestniczyli.

Ideą spotkań UNIKIDS jest rozbudzanie u dzieci pasji nauki, pokazanie im sposobów na odnajdowanie życiowych ścieżek i pomoc w zrozumieniu otaczającego ich świata, jak tłumaczyła koordynatorka projektu.

W inauguracji wzięła udział także Zastępca Kanclerza wałbrzyskiej PWSZ- Joanna Augustyniak reprezentująca władze uczelni goszczącej UNIKIDS. Dzieci przywitał również Wiceprezydent Wałbrzycha- Zygmunt Nowaczyk.
Każdy nowy student dostał indeks, koszulkę oraz biret. Po krótkim wprowadzeniu złożyli oni uroczyste studenckie ślubowanie. Po nim przyszedł czas na wykład Mirosława Hermaszewskiego. Dzieci były zasłuchane, a później zadawały wiele zaskakująco trafnych pytań.

-Wykład był bardzo fajny- mówi Julka, młoda studentka- Chodziłam na wykłady już w zeszłym roku, można się dowiedzieć rzeczy, których nie ma w szkole. Najbardziej podobał mi się wykład o dinozaurach.

-Podobał mi się ten wykład. Super jest być studentem- zgadza się Kacper- To są dla mnie zajęcia dodatkowe, podczas których mogę się nauczyć czegoś nowego.

Spotkania odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu. Z pewnością pomagają one w edukacji dzieci i kształtują nowe pokolenia intelektualistów. Czekamy na postępy małych wałbrzyskich studentów.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group