Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4577
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Misterium w Starym Lesieńcu

Czwartek, 21 października 2010, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Misterium w Starym Lesieńcu
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
W kościele p.w. Świętej Barbary w Starym Lesieńcu w gminie Boguszów–Gorce odbyły się obchody XXI Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Jan Paweł II i Święta Faustyna świadkami miłości” w 72. rocznicę śmierci Świętej Faustyny Kowalskiej i 7. rocznicę wprowadzenia relikwii Świętej Siostry Faustyny do kościoła Świętej Barbary w Starym Lesieńcu.

Uroczystości rozpoczęły się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie Elżbieta Gajewska - Dyrektor MBP CK w Boguszowie-Gorcach - otworzyła wystawę prac zatytułowanych „ Jan Paweł II i Święta Faustyna Świadkami miłości” wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Boguszowie-Gorcach.

Odbyła się też msza święta pod przewodnictwem jego ekscelencji Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca. Mszę świętą koncelebrowali księża z Boguszowa-Gorc jak również przybyli goście: ksiądz prałat Bogusław Wermiński, Ksiądz Marian Kopko kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa oraz byli księża parafii Trójcy Świętej w Boguszowie-Gorcach: ksiądz Bronisław Pieśnicki i ksiądz Piotr Prajs. Na mszę świętą przybyli również goście z Czech z miasta Police nad Metują z księdzem prałatem Marianem Lewickim. We uroczystościach uczestniczył także kawaler Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Pańskiego dyrektor generalny Wydziału Programów Katolickich Polskiego Stowarzyszenia Estradowego we Wrocławiu - Bronisław Pałys. Po mszy odbył się program artystyczny pod tytułem „Człowiek w Bieli” zaprezentowany przez aktorów z wydziału programów katolickich PSE POLEST z Wrocławia.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec wraz z Dyrektor MBP CK Elżbietą Gajewską wręczyli nagrody i wyróżnienia dzieciom, które wykonały prace konkursowe. Uroczystości zakończyły się wspólną Agapą przygotowaną przez mieszkańców, która przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze przy muzyce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group