Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6412
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Młodość na drodze"

Środa, 7 września 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: "Młodość na drodze"
Fot. red
5 września ruszył konkurs filmowy organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu pt. "Młodość na drodze”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe mają mieć formę materiałów wideo trwających od 60 do 180 sekund, nacechowanych dużą dynamiką i wyrazistym przekazem. Oceną filmów będą zajmować się ludzie teatru, filmu i specjaliści od ruchu drogowego, dlatego liczymy na kreatywność młodych twórców i artystyczne ujęcie tematu. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Patronat artystyczny nad konkursem sprawują: Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdrój oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

W związku z faktem popartym wieloma analizami danych, iż młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lat powodują wypadki na drodze w skutkach najbardziej tragicznych, jakimi są utrata najcenniejszej dla nas wartości – życia, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu organizuje w dniach 05.09 – 19.10.2016 r. konkurs, którego uczestnikami będą młodzi kierowcy w wieku szkolnym, mający na celu wykształcenie w Nich rozsądku, szacunku dla Innych, przewidywania tego co za ułamek sekundy może zakończyć dosłownie wszystko … .

Reasumując powyższe WORD w Wałbrzychu chce pokazać młodym ludziom jak bardzo ważna i nadrzędna ponad wszystko jest moralna odpowiedzialności za życie Innych i Swoje – bardzo często można zrobić tak niewiele by uratować bardzo wiele – by uratować wszystko – ludzkie życie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego mając na uwadze bardzo ważny cel jaki nadany jest temu konkursowi prosi wszystkich, którzy mogą pomóc w rozpropagowaniu wśród młodzieży organizowanego konkursu.

Prace konkursowe polegają na wykonaniu materiałów w formie krótkich filmów wideo trwających od 60 do 180 sekund mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego skierowanego głównie do młodych ludzi.

Osobą upoważnioną do kontaktu w ramach organizowanego konkursu jest Marcin Maciuszek tel.533-263-279.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group