Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1835
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 9:03
Aktualizacja: 9:06
Autor: EG
Fot. EG
Kilkudziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w XII Poranku Poetyckim w Bibliotece pod Atlantami.

Do biblioteki przyszli uczniowie z kilku szkół, najliczniej reprezentowany był Zespół Szkół w Szczawnie–Zdroju oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu. Poranki przygotowywane są przez Pracownię Regionalną Biblioteki pod Atlantami i jej szefową Elżbietę Kwiatkowską-Wyrwisz oraz poetkę, polonistkę, nauczycielkę w II LO i XIII Gimnazjum w Wałbrzychu Elżbietę Surę. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była poetka i dziennikarka Elżbieta Gargała, która mówiła o swojej pracy i swoich inspiracjach.

Tegoroczny Poranek Poetycki po raz pierwszy odbył się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. – O Poranku wiedzą we Wrocławiu, zazdroszczą wam. Oby ten konkurs trwał jak najdłużej – mówiła Maria Widerowska z zarządu PTB. A mówiła o konkursie jednego wiersza, który co rok odbywa się wśród młodzieży uczestniczącej w Poranku Poetyckim. W tym roku odbył się pod patronatem Ireny Boreckiej.

Laureatami konkursu zostali na miejscu I - Damian Haberny, który otrzymał także nagrodę publiczności i wyróżnienie Elżbiety Sury, na II miejscu - Kamila Rapa, która otrzymała także wyróżnienie za metafory od Elżbiety Gargały i na III miejscu - Edyta Szydłowska. Wszyscy nagrodzeni uczniowie reprezentują Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju, a przybyli z nauczycielem Arturem Ciempą.

Efektem Poranków Poetyckich w Bibliotece pod Atlantami jest wydawnictwo zawierające nagrodzone w konkursie utwory.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group