Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Młodzież z weteranami

Sobota, 25 września 2021, 11:42
Autor: red
powiat wałbrzyski: Młodzież z weteranami
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Dzieci z placówek oświatowych, opiekuńczo – wychowawczych oraz szkolno – wychowawczych z Powiatu Wałbrzyskiego uczestniczyły w swoim Marszu z Weteranem w Sokołowsku.

Malownicza trasa do schroniska Andrzejówka zielonym szlakiem oraz powrót żółtym szlakiem do Sokołowska była dla dzieci i młodzieży lekcją historii w plenerze przepięknych Gór Suchych.

Weterani, żołnierze Wojska Polskiego ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju a także ze Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Kraju w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze spacerowali z dziećmi i młodzieżą przepięknymi szlakami turystycznymi Ziemi Wałbrzyskiej.

Wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle z flagą narodową oraz biało - czerwonymi różami przywitali Weteranów. Nasi goście byli wzruszeni tym patriotycznym gestem. Podczas spaceru padało wiele pytań ze strony młodych ludzi do Weteranów o ich służbę podczas misji poza granicami państwa.

Uczestnikami Marszu z Weteranami byli uczniowie: Zespołu Szkól im. Marii Skłodowskiej Curie ze Szczawna - Zdroju, Szkoły Podstawowej w Walimiu, Szkoły Podstawowej w Sokołowsku, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Siodle oraz wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle wraz z opiekunami.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group