Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Młodzież z „WITOLDA” na Uniwersytecie i w Klasztorze

Czwartek, 27 października 2016, 7:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Młodzież  z „WITOLDA” na Uniwersytecie i w Klasztorze
Fot. użyczone
Autorzy „Naszej Księgi Henrykowskiej” z Boguszowa–Gorc, członkowie Pracowni Twórczej działającej w Centrum „WITOLD”, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Henrykowa.

Wspólnie z młodzieżą z Sokołowska, realizującą ten sam projekt, poszukiwali inspiracji do tworzenia swojej księgi.

Pierwszym etapem było zwiedzanie centrum stolicy Dolnego Śląska w towarzystwie dr Kamili Kamińskiej, która postanowiła przedstawić młodzieży miasto z zupełnie innej strony. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poczuć się jak poszukiwacze tajemnic, ukrytych symboli i niespodzianek w przestrzeni miejskiej. Zwiedzili też Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego i podziwiali panoramę miasta z wieży uniwersyteckiej.

Później młodzi twórcy udali się do Klasztoru Cystersów - Muzeum Księgi Henrykowskiej, gdzie zachwyciły ich bogato zdobione wnętrza i liczne dzieła sztuki oraz główna atrakcja - kopia Księgi Henrykowskiej. Za dzień pełen wrażeń podziękowania należą się Stowarzyszeniu Edukacji Krytycznej z Wrocławia.

Na kolejne warsztaty Pracowni Twórczej „Spąg” prowadzone przez Annę Nelke z CKK „WITOLD” zapraszamy młodzież z klas piątych i szóstych oraz gimnazjalistów 8 listopada o godzinie 16.30.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group