Niedziela, 28 czerwca

Mms na złodzieja

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36–letniemu mieszkańcowi naszego miasta, który w nocy z soboty na niedzielę został zatrzymany przez policjantów drugiego komisariatu na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem do altanki usytuowanej na terenie jednej z posesji na Podgórzu.

17 października około godziny 3:30 pokrzywdzony 54-latek otrzymał telefoniczne powiadomienie poprzez mms, że na jego działce, ktoś właśnie włamuje się do altanki ogrodowej. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu niezwłocznie udali się na ul. Gdyńską, gdzie na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali zaskoczonego 36-latka. Sprawca następne godziny spędził więc za kratami celi wałbrzyskiej komendy.

Realizując zebrane informacje w sprawach kryminalnych funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej samej jednostki w poniedziałek postawili wałbrzyszaninowi kolejny zarzut. Policjanci ustalili, że 36-latek w ostatnim czasie wykradł z zaparkowanego na terenie Nowego Miasta niezamkniętego samochodu skrzynkę z narzędziami, powodując straty w kwocie 800 złotych na szkodę 43-letniego wałbrzyszanina.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Podczas czynności procesowych przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka