Czytających: 5161

Wałbrzych: Mocny akcent kolarza Górnika

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 13:30
Aktualizacja: 13:30
Mocnym akcentem rozpoczął sezon zawodnik LKKS Górnik Wałbrzych DSR AUTHOR Paweł Przewięda.

Na swój pierwszy w tym roku szosowy start popularny „Wafel" pojechał wraz z kadrą Szkoły Mistrzostwa Sportowego na wyścig Omloop Von KNESSELARE do Belgi, gdzie na starcie stanęło aż 218 zawodników z Holandii, Belgi oraz Norwegii. Wyścigi rozgrywane w tej części Europy do najłatwiejszych nie należą, gdyż trasy prowadzone są przez wąskie drogi, a dystanse pokonywane są na dużych prędkościach przy silnie wiejącym wietrze.

Potwierdzeniem tych słów jest fakt, iż sklasyfikowanych zostało 145 zawodników, a 73 nie przekroczyło linii mety. Reprezentacja Polski w komplecie zameldowała się na mecie, a najlepszym Polakiem był Szymon Sajnok, który finiszował na 5. miejscu. Paweł z czasem głównej grupy uplasował się na 100. miejscu. Bogatszy o kolejne doświadczenia wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klubu już w najbliższy weekend wystartuje w kryterium ulicznym w Dzierżoniowie oraz w oficjalnym otwarciu sezonu w Sobótce.