Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5612
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Monitoring ich spłoszył

Piątek, 27 maja 2022, 6:37
Autor: red
REGION, Mieroszów: Monitoring ich spłoszył
Fot. KMP Wałbrzych
Sąd rodzinny zadecyduje o karze dla dwóch nieletnich mieszkańców Mieroszowa, którzy w minioną niedzielę wieczorem włamali się do domku jednorodzinnego w tej miejscowości. Nastolatkowie mieli już przygotowany do wyniesienia telewizor, ale kiedy zauważyli, że wnętrze budynku jest monitorowane, pozostawili go i po prostu uciekli.

Do zdarzenia doszło 22 maja po godzinie 20:00 przy jednej z ulic Mieroszowa. Sprawcy pod nieobecność właścicieli domku jednorodzinnego, po uprzednim wybiciu szyby w oknie, dostali się do jego wnętrza i rozpoczęli poszukiwania wartościowych przedmiotów. Do wyniesienia przygotowali sobie telewizor i wtedy zauważyli, że są nagrywani przez kamerę domowego monitoringu. Obaj wzięli nogi za pas i uciekli.

We wtorek do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach trafiło zgłoszenie o włamaniu wraz z nagraniem wideo. Boguszowscy funkcjonariusze przy współpracy z policjantami z Mieroszowa rozpoczęli czynności operacyjne oraz procesowe w celu ustalenia, kto stoi za popełnieniem czynu zabronionego prawem i następnego dnia zatrzymali dwóch nastolatków. Pierwszego w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej w miejscu odbywania praktyk, a drugiego w miejscu zamieszkania przy ul. Kościelnej w Mieroszowie.

Obaj nieletni usłyszeli już zarzut popełnienia czynu karalnego. Materiał dowodowy w ich sprawie zostanie przekazany do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje teraz o ich losie.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
60%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group