Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motohałda po raz drugi

Środa, 29 września 2010, 14:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 października 2010, 9:02
Autor: red
Wałbrzych: Motohałda po raz drugi
Fot. użyczone
W najbliższą sobotę 2 października o godzinie 12.30 wystartuje po raz drugi w Wałbrzychu ze stadionu przy ul. Sportowej na Sobięcinie – MOTOHAŁDA II – czyli zawody motocrossowe z cyklu Cross Country – Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej i Puchar Dolnego Śląska.

Tak jak poprzednim razem zawody odbędą się w wyjątkowej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec” oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław”.

Patronat nad zawodami objął prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, a inicjatorami i organizatorami są: Gmina Wałbrzych, OSiR Wałbrzych i Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe Chełmiec.

W zawodach wystartuje ponad 120 najlepszych zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech, którzy na wałbrzyskiej ziemi będą walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski i Pucharu.

Podczas tych zawodów zaprezentują się również najmłodsi zawodnicy WSM Chełmiec w kategorii 5-9 lat.

Jako mieszkańcy regionu możemy być dumni, że udało się zorganizować tak prestiżowe zawody właśnie u nas. To
ogromny sukces naszego miasta i Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Chełmiec. Do konkursu przystąpiły m.in. Poznań, Kołobrzeg, Piła, Koszalin, Zielona Góra i Szczecin, które już od wielu lat są silnymi ośrodkami motocrossowymi, ale to oferta Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego i Gminy Wałbrzych okazała się najatrakcyjniejsza.

To wszystko sprawia, że Wałbrzych jest na dobrej drodze do stworzenia silnego ośrodka sportów motocyklowych.

Na kibiców czeka mnóstwo emocji, atrakcji i na pewno spora dawka adrenaliny. Na trudnej i widowiskowej trasie będzie można zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie i popisy ekstremalnej jazdy zawodowców na motocyklach i quadach.

Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Specjalnie dla kibiców zorganizowana zostanie loteria losowa, w której będzie można wygrać przejazd wraz z osobą towarzyszącą samochodem terenowym po trasie, po której rywalizowali zawodnicy. Preferowane do udziału w loterii są osoby o mocnych nerwach.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group