Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3260
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mówili o przyszłości wałbrzyskiej siatkówki

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 14 września 2014, 9:00
Aktualizacja: 19:20
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w hali sportowej wałbrzyskiego Aqua–Zdroju został rozegrany Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria SA w siatkówce mężczyzn. W Turnieju udział wzięły trzy drużyny: Jastrzębski Węgiel, AZS PWSZ Stal Nysa i Victoria PWSZ Wałbrzych.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, Prezes WZK Victoria SA Andrzej Warzecha i Prezes TS Victoria PWSZ Henryk Walentas. Bezpośrednio po oficjalnym otwarciu turnieju, przed pierwszym meczem, w którym zagrała Victoria PWSZ Wałbrzych z drużyną Jastrzębski Węgiel, odbyła się konferencja prasowa, na której zarówno Prezydent Wałbrzycha jak i Prezes WZK Victoria SA mówili o dalszych planach związanych z naszą drużyną i z siatkówką w Wałbrzychu. Ponadto w konferencji udział wziął też trener Victorii PWSZ Krzysztof Janczak i nowy kapitan drużyny Victorii Maciej Fijałek.

- Jako szefowi Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria jest bardzo miło, że zespół, który wspieramy, sponsorujemy, wszedł do pierwszej ligi. Naszym głównym biznesem jest produkcja i sprzedaż koksu, ale inwestowanie w sport może też jest dobrym biznesem. Oczywiście nie wszystko można przekładać na pieniądze, jest też strona wizerunku Zakładów Koksowniczych, wizerunku miasta. Zawsze będziemy wspierać ten sport. Jeżeli chodzi o ten klub, o siatkówkę, to jest to nasz numer jeden - powiedział podczas konferencji Prezes WZK Victoria SA Andrzej Warzecha.

Natomiast Prezydent Roman Szełemej mówił między innymi o rozpoczęciu budowy internatu przy ośrodku siatkarskim:

- Siatkówka nie jest sportem kosztownym. Są wielokrotnie bardziej kosztowne. Siatkówka jest sportem, w którym relatywnie niewielki wkład finansowy daje ludziom ogromną radość, ogromną satysfakcję. Bardzo byłbym szczęśliwy, gdybyśmy mogli do końca roku rozpocząć budowę internatu przy ulicy Sokołowskiego, żeby około 20 uczniów z gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej mogło przyjechać, ćwiczyć w ośrodku siatkarskim, na finansowanie którego mamy umowę z Ministerstwem Sportu. Zespół będzie miał wtedy większy zasób do budowy drużyny w oparciu o młodzież z Aglomeracji.

Na temat planów i aspiracji naszej drużyny wypowiedział się trener Victorii PWSZ Krzysztof Janczak:

- Dostałem duży kredyt zaufania w budowaniu składu. Jest to moja drużyna autorska. To są chłopacy, którzy wnieśli jeszcze lepszą jakość niż w poprzednim sezonie. Mogę obiecać, że chłopacy będą walczyli i postarają się zrobić wszystko, żeby kibice wychodzili usatysfakcjonowani z naszych meczów. W pierwszym etapie będziemy walczyli o ósemkę, w drugim etapie o czwórkę, a końcowy etap to będzie walka o pozycję numer jeden. Chcemy dać jakość, która będzie naprawdę duża.

Wczorajszy Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria SA był pierwszą okazją do zobaczenia Victorii PWSZ w nowym, zmienionym składzie i do sprawdzenia, w jakiej formie są nasi siatkarze na dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek I ligi.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~S 14-09-2014 9:19
SIATKOWKA NIBY JEST SPORTEM TANIM TO DLACZEGO DZIEWCZETA TRENUJACE W MKS CHELMIEC MUSZA PLACIC ZA TRENOWANIE. MOWI SIE ZE MLODZIEZ NIE GARNIE SIE DO SPORTU. A PRZECIEZ NIE KAZDA RODZINE STAC NA DOSC WYSOKIE MIESIECZNE OPLATY. DLA ZOWODOWCOW /KIEPSKICH/ TO MIASTO ZNAJDUJE KASE.
~GEORGE 14-09-2014 11:03
"chłopacy" ??? litości....
~DEC 14-09-2014 15:41
W niedziele to do kościoła chodzić powinni, na tace ofiarę dać, a nie za piłką się uganiać. Diabla w sobie macie, ot co.
~do Magdy podpisujacej sie jako S 14-09-2014 21:26
Taxi tez nie jest tanie
~nikus 15-09-2014 9:08
Dobrze , że konferencja była przed meczem , bo po nikt nie był by w stanie złożyć trzech madrych zdań. Ot, obraz wałbrzyskich działaczy siatkarskich
~ 16-09-2014 8:22
chyba byłeś/aś na piłce nożnej lub koszykówce - albo piszesz to z braku tematu do doczepki!!! acha ... i słowo byłby - pisze się razem - czas przypomnieć sobie podstawówkę. Z Twojego wpisu od razu czuć kto ma problem ze złożeniem 3 (jak to określiłeś/aś) mądrych zdań!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group