Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Muflony" rozstrzygnięte – wręczyli rogate statuetki

Poniedziałek, 15 maja 2017, 15:07
Aktualizacja: 15:13
Autor: red
Wałbrzych:
Fot. organizatorzy
Nagrodzono firmy, samorządy oraz instytucje podczas finałowej gali XIX Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY 2016. Wśród triumfatorów znaleźli się Sonel S.A., Gminy Strzegom i Bielawa, Pasol–Paco Sp. z o.o. oraz Kopalnia Złota Usługi Turystyczne AURUM ze Złotego Stoku. Podsumowanie zmagań jak zwykle odbyło się w Zamku Książ.

Tym razem na konkurs napłynęły aż 52 zgłoszenia, czyli o 4 więcej niż w zeszłym roku, a najlepszych nagrodzono w pięciu kategoriach – w tym dwóch nowych. Zwycięzcą w kategorii Firma Odpowiedzialnego Biznesu został Sonel S.A. W kategorii Mikro/Mała Firma triumfowała Kopalnia Złota Usługi Turystyczne ze Złotego Stoku, a najlepszym Wydarzeniem/Inicjatywą zeszłego roku został wybrany Festiwal Folkloru, organizowany w gminie Strzegom. W nowej kategorii – Metamorfoza 10-lecia za lata 2007-2016 zwyciężyła gmina Bielawa, która otrzymała statuetkę za Jeziora Bielawskie. W gronie Najlepszych Produktów bezkonkurencyjny okazał się chleb, wytwarzany przez świdnicką spółkę Pasol-Paco.

Ten Plebiscyt to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego typu przedsięwzięć w województwie. Od 19 lat wyróżniane są podmioty z terenu kilku powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, ząbkowickiego i kamiennogórskiego, które mają duży wpływ na rozwój całego regionu. Organizatorzy doceniają osiągnięcia biznesowe, edukacyjne, medyczne, społeczne, kulturalne, sportowe. Plebiscyt wspiera przedsiębiorczość, innowacyjność, odpowiedzialny biznes, a także ekologię. Nagradzani są ci wszyscy, którzy angażują się w życie społeczne regionu, inwestują, tworzą miejsca pracy, nie boją się ryzyka.

Przypomnijmy, że organizatorem Plebiscytu jest spółka Kubara Lamina S.A., wydawca tytułów prasowych: Tygodnika Wałbrzyskiego/NWW, Wiadomości Świdnickich i Tygodnika Dzierżoniowskiego.

Wyniki XIX Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY 2016:

Firma Odpowiedzialnego Biznesu:

1.Sonel S.A.
2.Pasol-Paco Sp. z o.o.
3.Mando Corporation Poland Sp. z o.o.
Wyróżnienie: Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy Sp. z o.o.

Najlepsze Wydarzenie/Inicjatywa 2016 Roku:

1.Gmina Strzegom
2.Gmina Głuszyca
3.Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój

Metamorfoza 10-lecia (lata 2007-2016):

1.Gmina Bielawa
2.Zakład Aktywności Zawodowej Victoria
3.Gmina Żarów

Najlepsza Mikro/Mała Firma:

1.Kopalnia Złota Usługi Turystyczne AURUM
2.PPH BARTEK Jacek Łysiak
3.Drukarnia Poldruk s.c.

Najlepszy Produkt:

1.Pasol-Paco Sp. z o.o.
2.Vito-Plast s.c.
3.Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group