Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mumio zachęca do uczestnictwa w „Kopalniaku”

Poniedziałek, 3 października 2016, 16:08
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Mumio zachęca do uczestnictwa w „Kopalniaku”
Fot. PAW
Niespełna dwa tygodnie pozostały do „Kopalniaka”, czyli Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej.

Dziś w siedzibie WOK-u w Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy i goście zdradzili część szczegółów dotyczących tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „Kopalniak”.
- 14 października na scenie zaprezentują się kabarety konkursowe, 15 października wystąpi nagrodzony kabaret (Grand Prix) oraz Hrabi, zaś 16 października zobaczymy kabaret nagrodzony przez publiczność oraz Mumio. Wstęp na piątkowy przegląd jest bezpłatny, bilety na pozostałe dni kupicie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury oraz na e.Bilet.pl – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wojciech "Termos" Tremiszewski, Kabaret Hrabi, Kinoteatr Mumio oraz sześć wyróżnionych kabaretów ubiegających się o: Grand Prix „KopalniaKa”, Nagrodę Publiczności oraz Osobowość Sceniczną: Trzecia Strona Medalu, Inaczej, David Mbeda Ndege, A jak!, BudaPesz, FiFa - RaFa. W jury: Stanisław Szelc (Kabaret Elita), Maciej Półtorak (Piwnica pod Baranami) i Wojciech "Termos" Tremiszewski (byłe Limo, przyjaciel rodziny Owensów w emitowanym przez telewizję Polsat, TV 4 kabaretowym serialu improwizowanym Spadkobiercy).

Na dzisiejszej konferencji specjalnymi gośćmi byli aktorzy Kinoteatru Mumio.
- Mamy nadzieję, że nasz spektakl spodoba się widzom – mówią członkowie grupy Mumio. – Kino przenika się tu z rzeczywistością teatru i dochodzi do tego muzyka na żywo.

Członkowie Kinoteatru Mumio mówią, że w porównaniu z ich występami znanymi z lat poprzednich zajdzie kilka zmian.
- Duża zmiana czeka widzów, jeśli chodzi o formę. Jest w spektaklu dużo postaci, kostiumów, inscenizacja jest rozbudowana. Poczucie komizmu, absurdu jest jednak przez nas kontynuowane i tu się nic nie zmieniło.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Kabareciarze są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Przez kilka lat mogliśmy ich również oglądać w reklamie sieci telefonii komórkowej. W Wałbrzychu zaprezentują program "Welcome Home Boys".
- Po raz osiemnasty będziemy bawić się na Giełdzie Kabaretowej, pełnoletność trzeba uczcić. Będą: czerwony dywan, szampan, zabawa i prezenty. Mamy wiele niespodzianek dla publiczności– zaprasza Joanna Kakuba, koordynator Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „KopalniaK”.

Trzy dni szaleństwa: 14, 15 i 16 października, godz.18.00. Miejsce: Stara Kopalnia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group