Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzycznie w nowy rok

Czwartek, 1 września 2011, 21:32
Aktualizacja: 21:39
Autor: MA
Wałbrzych: Muzycznie w nowy rok
Fot. MA
W dniu dzisiejszym rok szkolny został otwarty na dobre. Na koniec dnia rozpoczęcie roku szkolnego nie ominęło uczniów szkoły muzycznej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu odbywało się dzisiaj w kilku etapach. Najpierw o godzinie 10. przy ulicy Piętnastolecia 24 odbyło się spotkanie z klasami IV - VI pierwszego stopnia, I - III drugiego stopnia, a o godzinie 11. klasy I - III pierwszego stopnia.

Drugim etapem uroczystości był apel w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 41 o godzinie 16. Obecne tam były klasy I - VI pierwszego stopnia i I - VI drugiego stopnia w trybie popołudniowym oraz klasy IV - VI drugiego stopnia – czyli liceum.

Liczba uczniów w tym zespole szkół jest stała i wynosi 450 podopiecznych.
- Największym problemem tego typu placówek artystycznych dla uczniów, chcących kształcić się w trybie wieczorowym jest brak czasu. Często nie mogą oni zsynchronizować czasu zajęć w obydwu szkołach. Niejednokrotnie dojeżdżają z odległych miejscowości – mówi dyrektor pionu muzycznego, Lucyna Wojdyła.

Zdarzają się jednak i tacy uczniowie, którzy zdobywają czerwone paski w obydwu szkołach.
- Jest to także kwestia rodziców i ich ogromny wkład i zaangażowanie. Potrzeba dużej determinacji i wytrwałości by ukończyć dwie szkoły. W naszej placówce umożliwiają to doskonale przygotowani i wykwalifikowani nauczyciele. Potwierdzeniem tego jest choćby 93% zdawalność matury naszych uczniów. – twierdzi dyrektor pionu ogólnokształcącego, Elżbieta Olejarz.

Priorytetem w tym roku szkolnym ZSM są przede wszystkim koncerty. Pierwszy z nich będzie miał miejsce już 29. września w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki. Szczegóły zostaną niebawem udostępnione przez dyrekcję. Wiadomo jednak, że wykonawcami będą tradycyjnie pedagodzy z tejże szkoły oraz absolwenci.

Ponadto w ciągu roku odbędą się liczne koncerty stałe, koncerty inauguracyjne rok akademicki w Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, czy też koncerty charytatywne jak na przykład w świebodzickim domu opi

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group