Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzyka Romska

Czwartek, 12 września 2019, 10:27
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 8:49
Autor: red.
Wałbrzych: Muzyka Romska
Fot. red.
Już 5 października o godzinie 18.00 na terenie centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędzie się 2. Charytatywny Koncert Muzyki Romskiej.

Hasło drugiej edycji Charytatywnego Koncertu Muzyki Romskiej brzmi: "Wędrowałem długimi drogami, napotkałem szczęśliwych Cyganów". W koncercie udział wezmą Angelo Ciureja - zwycięzca IX edycji konkursu "Wałbrzych Ma Talent" z Zespołem Cygańskim "Romano Drom", oraz zaproszeni goście, w tym Ula Jarosiewicz - tancerka, instruktor tańca cygańskiego, choreograf, założycielka i liderka Grupy Tańca Cygańskiego "Ula Jarosiewicz & Miro Iło" i Justyna Medeksza - wokalistka, zwyciężczyni IV edycji konkursu "Wałbrzych Ma Talent". Koncert poprowadzą: Izabela Rakoczy - Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Salvator", Beata Kijewska - pedagog i Angelo Ciureja.

Pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Angelo Ciureja. W organizację koncertu aktywnie włączyła sie również Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Salvator". Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwszy Charytatywny Koncert Muzyki Romskiej odbył się w maju bieżącego roku, a cały dochód z koncertu został przekazany na wakacyjny wyjazd dzieci z domów dziecka Fundacji Salvator. Koncert skierowany jest do wszystkich osób, którym zależy na szczęściu i uśmiechu wychowanków domów dziecka. Podczas tego niezwykłego wydarzenia muzycznego nie zabraknie dobrej zabawy w rytmach muzyki romskiej.

Angelo Ciureja - absolwent szkoły muzycznej jest Romem i wałbrzyszaninem od urodzenia. Jako że taniec i śpiew od zawsze były jego pasją w chwili obecnej robi karierę jako wokalista i konsekwentnie realizuje swoje marzenia o karierze scenicznej. Jego pierwsze kroki na scenie wiążą się z występami w zespole Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Jego talent został zauważony i doceniony podczas licznych konkursów oraz przeglądów, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Angelo Ciureja jest stypendystą Ministra Administracji i Cyfryzacji. Zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie dla uczniów romskich w Polsce. Jest również zdobywcą pierwszego miejsca w IX edycji konkursu "Wałbrzych Ma Talent" 2019.r

Jako solista koncertował w całej Polsce. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu "Romano Drom", z którym występował między innymi na Gipsy Carnaval Muzyki i Tańca Romów w Ostródzie, Olsztynie i Augustowie. Kładzie nacisk na integrację społeczności romskiej i polskiej gromadząc na swoich koncertach coraz więcej publiczności. Od stycznia bieżącego roku pracuje z dziećmi w świetlicy integracyjnej jako asystent edukacji romskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group