Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

My Fair Lady

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 lutego 2013, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2013, 8:14
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w hali wałbrzyskiego OSIRu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Było to przedstawienie „My Fair Lady” wystawiane przez Filharmonię Sudecką. Ponieważ chętnych na koncert było znacznie więcej niż miejsc na widowni filharmonii, stąd niecodzienne miejsce występu.

Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać i obejrzeć skróconą wersję słynnego musicalu. Mimo tych ograniczeń przedstawienie bardzo się udało. Przez cały czas zgromadzonych widzów przez fabułę prowadziła doskonała narracja Krystyny Swobody, a występujący w podwójnych rolach soliści świetnie różnicowali przedstawiane przez siebie postaci. Należy też wspomnieć o bardzo dobrze przygotowanym Akademickim Chórze Politechniki Wrocławskiej. Oprócz śpiewania poszczególni członkowie chóru wzięli też udział w epizodach w przedstawieniu.

Przygotowaniem chóru zajęła się pani Małgorzata Sapiecha-Muzioł. Główne partie śpiewali doskonali artyści. Pani Joanna Horodko w roli Elizy, Tomasz Łuczak jako profesor Higgins/ Fredry oraz Wiesław Orłowski jako pułkownik Pickering/ojciec Elizy. Artystom towarzyszyła, jak zawsze w świetnej formie, orkiestra Filharmonii Sudeckiej, którą dyrygował Vladimir Kiradjiev.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, po jego zakończeniu wykonawcy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. -To dobrze, że Filharmonia Sudecka od czasu do czasu włącza do swojego repertuaru muzykę filmowa i musicalową, rekompensuje to wałbrzyszanom brak w mieście teatru muzycznego. Szkoda tylko, że najtańszy bilet kosztował 50 zł – to nadal spory wydatek w naszych czasach – powiedziała nam jedna z przybyłych na przedstawienie osób- Mimo wszystko życzymy sobie więcej takich przedstawień w mieście.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group