Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: MZB przejmuje dworzec

Wtorek, 10 listopada 2020, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
Wałbrzych: MZB przejmuje dworzec
Fot. użyczone
Dworzec Wałbrzych Szczawienko ma nowego zarządcę. Został nim Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu. Spółka będzie odpowiedzialna za utrzymanie właściwego stanu technicznego oraz eksploatację obiektu, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację.

Budynek to ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni (dokładnie 928,68), z czego lwią większość stanowi parter, gdzie znajduje się poczekalnia, w której obsługiwany jest ruch pasażerski.

W ramach projektu modernizacji, który został zakończony w kwietniu 2018 roku, dworzec został przystosowany na tzw. centrum przesiadkowe – w bezpośrednim sąsiedztwie powstał parking na 40 aut, a sam dworzec Gmina Wałbrzych skomunikowała dodatkową linią autobusową z osiedlem Podzamcze. W budynku dworca powstały również pomieszczenia biurowe oraz lokale usługowe do wynajęcia, z których mogą korzystać przedsiębiorcy.
- Kompleksowa modernizacja, podniesienie standardu dworca oraz rozwiązania logistyczne sprawiły, że dworzec Szczawienko zaczął obsługiwać większą liczbę pasażerów – mówi Kacper Nogajczyk, prezes MZB sp. z o. o. – By zapewnić podróżnym komfort korzystania z obiektu, niezbędne jest stałe utrzymywanie go w wysokim standardzie, a do tego potrzebny jest zarządca. Cieszę się, że został nim Miejski Zarząd Budynków, bo to znak, że spółka może zarządzać nie tylko nieruchomościami mieszkalnymi, ale także obiektami publicznymi czy usługowymi.

Koszt inwestycji wyniósł 6 mln zł. Dziś za utrzymanie jej efektów odpowiedzialny zostaje MZB.

Twoja reakcja na artykuł?

14
40%
Cieszy
4
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
15
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group