Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4463
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: MZB przyjmie rodzinę z Ukrainy

Środa, 2 marca 2022, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red
Wałbrzych: MZB przyjmie rodzinę z Ukrainy
Fot. użyczone
Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o. w Wałbrzychu przygotował mieszkanie dla rodziny, która uciekła przed traumą wojny na Ukrainie. Do dyspozycji poszukujących bezpieczeństwa oddany został nowy lokal mieszkalny przy ul. Sygietyńskiego.

Agresja Rosji na Ukrainę i nieuzasadniona skala okrucieństwa sprawiły, że tysiące bezbronnych obywateli Ukrainy zdecydowało się na opuszczenie swojego kraju – rodzin, przyjaciół, domów, gospodarstw, w poszukiwaniu schronienia. Do akcji pomocowych aktywnie włączyło się wielu Polaków – osób prywatnych, przedsiębiorstw czy samorządów.

Pomoc zadeklarował także Wałbrzych – organizując zbiórki żywności, leków, a także organizując lokale mieszkalne. W tym ostatnim aspekcie zaangażował się Miejski Zarząd Budynków. Wałbrzyskie MZB oddało do dyspozycji ukraińskiej rodziny nowe mieszkanie należące do Spółki, znajdujące się przy budynku Biura Obsługi Klienta Nowe Miasto przy ul. Sygietyńskiego 19.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy tam kompleksowy remont – mówi Kacper Nogajczyk, prezes MZB. – Mieszkanie mierzy 44 m kw., składa się z aneksu kuchennego, łazienki i dwóch pokoi, posiada ogrzewanie c.o. Plan zakładał wynajęcie go w drodze przetargu, ale w obecnej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna, oddajemy je tym, którzy są teraz w niewyobrażalnej potrzebie.

Koszt utrzymania lokalu w okresie przebywania w nim ukraińskiej rodziny – eksploatację, media, wywóz odpadów, będzie leżał po stronie MZB. Wyposażenie – meble kuchenne, stół, łóżka, środki czystości, sztućce i inne potrzebne do zamieszkania rzeczy, które aktualnie się w nim znajdują ufundowali pracownicy miejskiej spółki, którzy do akcji ugoszczenia uchodźców wojennych zaangażowali się charytatywnie.

Zakwaterowanie w nowym mieszkaniu to dopiero początek procesu asymilacji, w którym ogromną rolę odegra także nastawienie społeczności lokalnej do nowych mieszkańców Wałbrzycha. Wierzymy, że w obliczu tej szczególnej, trudnej sytuacji życiowej, obywatele Ukrainy zostaną otoczeni zrozumieniem i opieką.

Twoja reakcja na artykuł?

13
59%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group