Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3999
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: MZUK przejmuje śmieci

Czwartek, 28 października 2021, 8:29
Aktualizacja: 8:31
Autor: JAZ
Wałbrzych: MZUK przejmuje śmieci
Fot. JAZ
Pomysł na wyrzucanie odpadów za pomocą własnych środków, zrodził się w głowach włodarzy miasta już jakiś czas temu. Problemem była jednak umiejętność logistyczna w zaplanowaniu przejęcia usług.

Problemy z Komunalnikiem, dobra współpraca z Albą, ale też wzrost cen za wywóz śmieci, sprawił, że miasto wprowadziło plan w życie. Zakupiono pojemniki, pojazdy. Teraz czekamy na realną zmianę na naszych ulicach. Miejski Zakład Usług Komunalnych przejmuje wywóz śmieci od obecnego operatora. Operować będzie pojazdami dużymi i małymi, które mają być napędzane gazem ziemnym. Prezydent Roman Szełemej zapowiada jednak, że w przyszłości samochody zostaną zastąpione przez pojazdy w pełni elektryczne.

Listopadowy wstęp do walki z klimatem i śmieciami rusza od 2 listopada. Usługi dopasowywane będą do potrzeb mieszkańców. Harmonogram wywozu odpadów zostaje jednak bez zmian. Musimy jednak mieć świadomość, że w pierwszych tygodniach pracy miejskiego operatora może dojść do różnych niedogodności. O wyrozumiałość w tej sprawie prosi Bogdan Stanek, prezes MZUK, który zaznacza jednocześnie, że proces przejęcia kontroli nad całym terenem ma przebiegać płynnie. Pomóc w tym mają pracownicy, którzy w dużej części przechodzą do pracy z Alby.

- Zmiana operatora prywatnego na miejski jest zabiegiem, który pozwoli odpowiednio kontrolować, ale i przede wszystkim utrzymywać ceny na możliwie jednolitym, niskim poziomie – mówi prezydent, dodając przy okazji, że Wałbrzych posiada jedną z najniższych stawek w regionie. Posiada też własną instalację i od teraz miejski system odbierania śmieci. Ostatni raz miało to miejsce pod koniec lat 90.

Twoja reakcja na artykuł?

30
57%
Cieszy
9
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
12
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group