Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3766
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Na ratunek Kubusiowi

Środa, 9 sierpnia 2017, 6:44
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Na ratunek Kubusiowi
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę i niedzielę wolontariusze współpracujący z Fundacją DKMS zachęcali do zostania potencjalnym dawcą szpiku dla chorych na choroby krwi.

Punkty, gdzie można było się zarejestrować, zostały zorganizowane przed: zamkiem w Książu, galeriach handlowych Victoria i Tesco oraz kościołami w Boguszowie-Gorcach. Akcję objął swoim patronatem Biskup Świdnicki Ignacy Dec.
- To już nasza trzecia akcja -powiedziała w imieniu wolontariuszy Renata Wierzbicka. - Tym razem celem było znalezienie niespokrewnionego dawcy dla 6-letniego Kuby z Boguszowa-Gorc. Dziecko wymaga natychmiastowego przeszczepu szpiku. Chłopiec od marca tego roku większość czasu przebywa na leczeniu w klinice hematologicznej we Wrocławiu. Przeszczep to jego szansa na poprawę stanu zdrowia.

Renata wierzbicka przypominała, że na przełomie roku podobną akcję wolontariusze z Wałbrzycha zorganizowali dla Karolinki, która jest już po przeszczepie szpiku i jej stan zdrowia jest coraz lepszy. W sobotę we wszystkich wałbrzyskich punktach do rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kuby skutecznie zachęcali – zawodnicy futbolu amerykańskiego z Klubu Miners Wałbrzych, a w niedzielę z kolei odwiedziła je kawalkada motocyklistów z Klubów Moto Wałbrzych i Wataha Husky z Wrocławia. Ciekawostką jest to, że w Książu zarejestrowali się w większości turyści odwiedzający zamek z różnych stron Polski.
- Dziękuję wszystkim osobom, które zarejestrowały się w tej akcji, naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas, futbolistom i motocyklistom za zaangażowanie, by sprawę nagłośnić oraz Dorocie Barańskiej z Hotelu Maria za wsparcie - podkreśliła Renata Wierzbicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group