Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na własną rękę egzekwował długi

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Sobota, 3 października 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:47
Autor: PW
Policjanci z Mieroszowa zatrzymali 5 mężczyzn, którzy są podejrzewani o to, że grozili pozbawieniem życia 24–latkowi, który nie zapłacił za zakupy zrobione w jednym ze sklepów spożywczych.

30 września mieroszowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 36 lat, którzy chwilę wcześnie grozili pozbawieniem życia 24-latkowi. Sprawcy zagrozili, że pozbawią 24-latka życia, jeśli ten nie odda długu za zakupy zrobione w jednym z mieroszowskich sklepów.

Jak się okazało, wśród zatrzymanych znajdował się właściciel sklepu, gdzie zakupy robił 24-latek. Policjanci ustali ponadto, że pozostała czwórka zatrzymanych mężczyzn została opłacona do egzekucji długów. Nie dość, że właściciel sklepu posunął się do nielegalnej metody odzyskiwania pieniędzy, to zażądał od 24-latka, by ten zapłacił odsetki w kwocie równej wartości zadłużenia.

Funkcjonariusz ustalili ponadto, że taki sposób wymuszania pieniędzy od nierzetelnych klientów sklepu trwał od dłuższego czasu. Handlowiec prowadził działalność wraz z małżonką. Często zdarzało się, że sprzedawał na tzw. „krechę”. Kiedy dłużnicy nie oddawali pieniędzy, handlowiec egzekwował dług przy pomocy opłaconych bandytów.

30 września 24-latek jechał samochodem, kiedy został zatrzymany przez grupę pięciu mężczyzn. Sprawcy wyciągnęli poszkodowanego siłą z pojazdu. Następnie przewrócili go na ziemię, dusili i grozili pozbawieniem życia. Wymusili oddanie długu. Prawdopodobnie osób, które miały do czynienia z gangiem z Mieroszowa, jest więcej i sprawa ma charakter rozwojowy.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group