Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2856
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najpiękniejsze palmy wybrane

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 12 kwietnia 2019, 8:20
Aktualizacja: 8:32
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Hali Spacerowej w Parku im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju odbyło się wczoraj rozstrzygnięcie powiatowego konkursu na wykonanie palmy wielkanocnej.

Organizatorami konkursu są: Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju i Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Konkurs ma na celu podtrzymanie tradycji związanej z Wielkanocą i Niedzielą Palmową, pogłębianie wiedzy na temat symboliki palm wielkanocnych i integrację społeczności lokalnej. Konkurs prowadzony jest w trzech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne i uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna i osoby dorosłe.

W każdej z kategorii wiekowych wybierano trzy najpiękniejsze palmy. Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania. Musiała dokonać wyboru najpiękniejszych spośród 14 zaprezentowanych w konkursie palm. Ocenie podlegała estetyka wykonania, pomysłowość, inwencja twórcza, dobór elementów, kompozycja i kolorystyka. W tym roku nie brano pod uwagę wielkości palm. Warto zaznaczyć, że największa miała blisko 10 metrów, a najmniejsza nieco ponad 10 centymetrów.

Ostatecznie za najpiękniejsze uznano palmy:

- w kategorii dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych zwyciężyła palma wykonana przez dzieci ze szczawieńskiego przedszkola. Na drugim miejscu znalazła się palma, którą wykonały dzieci z Sanatorium Dziecięcego, a miejsce trzecie palma wykonana przez dzieci z wałbrzyskiego przedszkola "U Mikołaja".

- w kategorii młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zgłoszono tylko jedną palmę, a była to palma wykonana przez młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

- w kategorii osób dorosłych Komisja Konkursowa najwyżej oceniła palmę wykonaną przez mieszkańców Sokołowska, na drugim miejscu znalazła się palma Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, a na miejscu trzecim palma Klubu "Nowoczesny Senior".

Palmy będą prezentowane przy szczawieńskim kościele w Niedzielę Palmową. Rozdanie nagród laureatom konkursu odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 15.00 w Hali Spacerowej w Parku im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju podczas Jarmarku Wielkanocnego. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Warto również wspomnieć o palmie, która przyjechała z Jedliny-Zdroju zbyt późno i nie mogła wziąć udziału w rywalizacji konkursowej. Palmę tę stworzyli kuracjusze przebywający na turnusie w Jedlinie-Zdroju. Jej kolorystyka nawiązuje do barw Jedliny-Zdroju. Ona również będzie prezentowana przy szczawieńskim kościele.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group