Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3524
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Struga: Najpiękniejsze zamki

Piątek, 24 kwietnia 2015, 11:39
Autor: red
REGION, Struga: Najpiękniejsze zamki
Fot. UG Stare Bogaczowice
W zabytkowych wnętrzach pięknie położonego Pałacu Struga miało miejsce podsumowanie drugiej edycji konkursu „Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki Aglomeracji Wałbrzyskiej” zorganizowanego przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i Pałac Struga we współpracy z Zamkiem Książ i Muzeum w Wałbrzychu.

Od godz. 10:00 pod okiem komisji konkursowej – Magdaleny Woch, Jacka Drejera i Joanny Błoch – 19 uczestników części historycznej ze szkół podstawowych i gimnazjów w Wałbrzychu pisało test dotyczący zabytków architektonicznych znajdujących się na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, w wyniku którego wyłoniono zwycięzców.

Gdy komisja była zajęta sprawdzeniem testów i podsumowaniem obrad, uczniowie i opiekunowie po małym poczęstunku wybrali się na spacer historyczny po parku przypałacowym. Krzysztof Wieczorek podkreślał walory architektoniczne pałacu, opowiadał ciekawostki historyczne dotyczące samego obiektu oraz świętującej w tym roku 725-lecie Strugi i jej okolic.

Najmilszym akcentem tego dnia był wernisaż najciekawszych prac konkursowych oraz wręczenie nagród w zabytkowej Sali Kominkowej Pałacu. W nastrojowym i ciepłym wnętrzu Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha Maria Romańska, Anna Dżygała-Wojciechowska z biura Senatora Wiesława Kiliana i Poseł Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej oraz właściciele Pałacu Struga - Agnieszka Chmura-Wieczorek i Krzysztof Wieczorek nagrodzili 22 laureatów obu części konkursu.

Wystawa nagrodzonych i najciekawszych prac plastycznych prezentowana będzie do końca sierpnia w Pałacu Struga, a następnie będzie ją można zobaczyć w Muzeum w Wałbrzychu i zabytkowych wnętrzach Zamku Książ. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group