Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 1716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najpierw samochód, potem nowa siedziba

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 9:23
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 9:38
Autor: PAW
Fot. red
Samochód, którym posługują się pracownicy Schroniska ma swoje lata, jest mocno wysłużony i zaszła konieczność jego wymiany. W budżecie obywatelskim projekt zakupu nowego pojazdu dla schroniska zyskał uznanie wałbrzyszan i został wytypowany do realizacji.

Za kilka dni wałbrzyskie Schronisko powinno otrzymać nowy wóz, co znacznie zwiększy możliwości tej jednostki.
- Nowy samochód dla schroniska to rzecz konieczna. Stary samochód jest już mocno wyeksploatowany. Komfort przewozu zwierząt jest bardzo niski. Zależy nam na tym, abyśmy zwierzęta odławiali w sposób humanitarny, aby przewóz zwierząt również odbywał się we w miarę komfortowych, bezstresowych warunkach dla zwierząt - powiedział Michał Niewiadomski, kierownik schroniska.

- Nowy samochód to dopiero początek, bo teraz pracujemy nad koncepcją budowy nowej siedziby dla Schroniska – mówi prezydent Roman Szełemej. - Dla ogromnej rzeszy wałbrzyszan los naszych czworonogów jest bardzo ważny. Od przynajmniej kilku lat postulowany był projekt budowy nowego schroniska dla zwierząt. Przyszedł czas na zrealizowanie tego postulatu.

Jak przyznaje Wiesław Sójka z wałbrzyskiego magistratu, obecna siedziba nie spełnia wszystkich kryteriów.
- Obecna siedziba znajduje się zbyt blisko gospodarstw domowych, bowiem przepisy mówią o 150 metrach, a my tego wymogu nie spełniamy – tłumaczy urzędnik. – Liczba zwierząt w schronisku, jak wynika z naszych danych, w ostatnim czasie nieco spadła, ale nie oznacza to, że nie potrzebujemy nowej siedziby dla schroniska.

I takie plany są już wdrożone i wkrótce zapewne dowiemy się, w jakim miejscu zostanie usytuowana nowa siedziba dla bezdomnych zwierząt. Ma ona mieć wyższy standard i bardziej przyjazne warunki do życia dla naszych mniejszych braci. Prace związane z budową nowego schroniska mają rozpocząć się z początkiem 2020 roku.

Tymczasem mieszkańcy, jak i radni miejscy, zwracają uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt związany z bezdomnymi zwierzętami.
- Problem kotów bezpańskich narasta w okresie zimy – mówi radny Mariusz Kalinowski. – Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przygotować właśnie na te zimowe miesiące domki dla kotów i rozstawić je w miejscach, gdzie te koty są dokarmiane przez ludzi i gdzie najczęściej przebywają.

Twoja reakcja na artykuł?

25
81%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
13%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Troll 8-04-2019 12:53
Łojejku! Toż to herezja.Przecież najpierw pokropek, a potem dopiero reszta, świecka codzienność!!
~zyczliwy 8-04-2019 18:00
To moze wkoncu zaczna odbierac telefony i jezdzic po bezpanskie pieski,bo do tej pory jest kiepsko
~xxx 8-04-2019 21:35
Czy nadal nikt nie prowadzi rejestrów zwierzaczków w schronisku i nie można stwierdzić ile uśmiercono? Jaka jest opieka weterynaryjna i czy jak dawniej na odczepnego. Czy one sa regularnie badane ? Jak to sprawdzić? Ss rejestry? Co to znaczy ze jest mniej zwierzat? Ten artykul to lizniecie tematu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group