Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4816
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Namawiają młodzież do wstąpienia do policji

Piątek, 25 marca 2022, 9:31
Aktualizacja: 9:53
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Namawiają młodzież do wstąpienia do policji
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z wałbrzyskiej komendy kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu chętnie uczestniczą w dniach otwartych szkół, targach pracy i edukacji oraz różnych innych spotkaniach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w minioną środę w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju, gdzie odbiorcami byli uczniowie klas maturalnych.

W spotkaniu uczestniczyli asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek oraz st. sierż. Aleksander Karkosz, którzy opowiadali na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Mundurowi w przystępny sposób omówili zasady naboru do służby w Policji. Przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo omówili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich.

Policjanci opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi.
Uczniowie mieli dużo pytań, na które uzyskali odpowiedzi. Otrzymali również informatory dla kandydatów do Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
12
55%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group