Czytających: 9138

Czarny Bór: Nasi biathloniści na trasach

Wtorek, 27 grudnia 2016, 15:50
Aktualizacja: 15:52
Biathloniści Melafiru Czarny Bór wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Dzieci i Młodzieży oraz Pucharze Polski – Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Złoty medal w kategorii juniorów wywalczył Bartłomiej Filip. W gronie juniorów młodszych bezkonkurencyjny był Wojciech Janik. W młodziczkach na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Przemyślak z Melafiru.

Drugiego dnia zawodów w kategorii juniorów znów wygrał Bartłomiej Filip (30:25). Paulina Wąsala w juniorkach młodszych okazała się najlepsza. W gronie juniorów młodszych drugi był Krystian Kałużny, a Mateusz Gierczyk zajął 3. miejsce. W młodzikach na drugim stopniu podium stanął Adrian Pyrdoł, a wśród młodziczek srebrny medal wywalczyła Weronika Przemyślak.

Mieszkaniec Borówna Mateusz Janik tymczasem po słabych startach w Pucharze Świata wziął tym razem udział w Pucharze IBU w Obertilliach. W biegu sprinterski Janik zajął 33. lokatę. Natomiast w austriackim Hochfilzen rozegrano drugie zawody Pucharu IBU juniorów. Przemysław Pancerz z Melafiru pierwszego dnia zajął 24. miejsce, a Wojciech Filip dobrze strzelał, ale słabo pobiegł i zajął ostatecznie 42. lokatę. W biegu na dochodzenie Przemysław Pancerz dwa razy spudłował i został sklasyfikowany na 26. miejscu. Wojciech Filip był na 53. pozycji. W biegu sztafetowym Polacy (Tomasz Jakieła, Przemysław Pancerz, Wojciech Filip oraz Marcin Szwajnos) zajęli 10. lokatę.