Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nastolatek za zniszczenie mienia trafił do schroniska dla nieletnich

Czwartek, 14 grudnia 2017, 13:03
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nastolatek za zniszczenie mienia trafił do schroniska dla nieletnich
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku pracy operacyjnej policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach ustalili i zatrzymali 14–latka podejrzanego o zniszczenie mienia. Za akt wandalizmu młody boguszowianin decyzją sądu został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia realizując informacje własne w miniony poniedziałek. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze udowodnili nieletniemu uszkodzenie w nocy z 24 na 25 listopada tego roku szyby czołowej w jednym z zaparkowanych na terenie Boguszowa-Gorc pojazdów. Straty w mieniu wycenione zostały na kwotę 510 złotych.

To nie był pierwszy tego typu wybryk 14-latka, dlatego stanął on tego samego dnia przed sądem. Decyzją sędziego młodociany sprawca czynu karalnego trafił do schroniska dla nieletnich na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group