Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój: „Nasza ukochana Warmia”

Poniedziałek, 27 maja 2013, 6:27
Autor: Robert Bajek
Jedlina Zdrój: „Nasza ukochana Warmia”
Fot. Robert Bajek
24 maja w Galerii CK w Jedlinie–Zdroju odbył się wernisaż wystawy obrazów Dietera Lubczyka pod nazwą „Nasza ukochana Warmia”. Kilkadziesiąt prezentowanych prac przedstawia jednak nie tylko krajobrazy Warmii i Mazur, ale również inne okolice a także abstrakcje

Mieszkający od 1982 roku w niemieckim mieście Menden Dieter Lubczyk urodził się w Głogówku. W wyuczonym zawodzie nie czuł się dobrze. Od najmłodszych lat bardzo lubił podróże. Lubił też malować. Od dzieciństwa rysował i kreślił na czym tylko się dało. Jest samoukiem. Wszystkiego o malarstwie nauczył się czytając książki o takich malarzach jak van Gogh, Renoir czy Gauguin. Malował zawsze dla przyjemności, z potrzeby własnej. Malowanie na zamówienie sprawiało mu problemy.

Podczas podróży po Polsce zakochał się w Warmii i Mazurach. Do dziś z tamtych okolic czerpie energię do działania i inspirację. Dieter Lubczyk odwiedza Warmię i Mazury tak często jak to tylko możliwe. Jego prace spotkać można w wielu krajach Europy a także poza naszym kontynentem.

Od 2012 roku jest członkiem grupy malarskiej „20+1” w Sauerlendischen Mendel, która co roku ma wystawę swoich prac w miejskim ratuszu i w regionalnym Markische Bank. Kolejna wystawa organizowana przez grupę „20+1” poświęcona będzie malarstwu pejzażowemu i abstrakcyjnemu Dietera Lubczyka.

Artysta w swoich pracach wykorzystuje wszystkie techniki malarskie. Jego obrazy wyróżniają się zdecydowaną kolorystyką i intensywnością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group