Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nauka bez granic z Leonardem da Vinci

Sobota, 16 stycznia 2010, 13:43
Aktualizacja: 13:44
Autor: szela
Wałbrzych: Nauka bez granic z Leonardem da Vinci
Fot. szela
Do korzystania z unijnego programu Leonardo da Vinci zachęcali jego promotorzy na konferencji w Szczawnie Zdroju. Leonardo jest programem partnerskim skierowanym do szkół zawodowych i technicznych, przedsiębiorstw oraz instytucji, decydujących o szkolnictwie zawodowym.

Dotacje są przeznaczane na kilkutygodniowe szkolenia w krajach unijnych, zaplanowane przez samych zainteresowanych i ich partnerów. Można zdobyć nawet 25 tys. euro do wykorzystania w ciągu 2 lat. Konferencję zorganizowało Stowarzyszenie WRO-EURO.

Ideą programu jest wspieranie i promowanie elastycznych zachowań pracowników na rynku pracy, ich mobilności i ustawicznego kształcenia. Specjaliści przekonują do zdobywania nowych kwalifikacji, odbywania staży i praktyk zawodowych oraz dostosowywania swoich umiejętności do nowoczesnych standardów. Sprzyjają temu kilkutygodniowe wyjazdy na praktyki do wybranych instytucji, które procentują dodatkowo praktyczną nauką języków obcych, umiejętnością dostosowania się do nowych warunków życia i pracy, nabieraniem pewności siebie.
- Korzyści trudno przecenić. Uczestnicy projektu zyskują nowe doświadczenia, wracają otwarci na świat. Przekonują się, że warto w siebie inwestować, a przede wszystkim nabierają pewności, że nie należy poprzestawać na raz zdobytej wiedzy, tylko należy ją nieustannie poszerzać – tłumaczy Anna Kowalczyk, główny specjalista programu LdV.

Konferencja dała jej uczestnikom wiele praktycznych wiadomości, łącznie z dokładnym objaśnieniem, jak wypełnić wniosek i podaniem dobrych przykładów wykorzystania projektu.
- Warto podjąć ten wysiłek i zdobyć dotację, zwłaszcza, że wniosek do programu Leonardo należy do jednych z łatwiejszych, zarówno na etapie wstępnym, jak i przy jego rozliczaniu. Zainteresowanie jest ogromne – przekonuje Anna Kowalczyk.

Wszelkie informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej www. Leonardo.org.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group