Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3704
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nauka i Praca w Ochotniczym Hufcu Pracy w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:44
Autor: red
Fot. użyczone
8 stycznia w Wałbrzychu odbyło się spotkanie przedstawicieli wałbrzyskiej oświaty z zastępcą prezydenta Zygmuntem Nowaczykiem, inspektorem Biura Edukacji i Wychowania Iwoną Rychlik oraz Kierownikiem Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miejskiego Joanną Dobrowolską–Bielecką.

Na zaproszenie do Urzędu Miasta przyszli również pedagodzy wałbrzyskich szkół gimnazjalnych, aby wysłuchać oferty Ochotniczego Hufca Pracy przedstawionej przez Komendanta Pawła Mycio.

Jesteśmy u progu zakończenia pierwszego semestru szkolnego i już teraz pedagodzy szkół mają możliwość udzielenia pomocy uczniom mającym trudności w nauce. Jeżeli uczeń już raz powtarzał klasę, nie umie odnaleźć się w nowej grupie uczniów i grozi mu nieuzyskanie promocji do klasy następnej, rozwiązaniem jego problemów może być kontynuacja nauki z przysposobieniem do pracy poprzez uczestnictwo w Ochotniczym Hufcu Pracy. Uczestnicy hufca są objęci działaniami wychowawczo- pedagogicznymi mającymi na celu poprawienie sytuacji szkolnej dziecka. Uczeń posiadający problemy z opanowaniem materiału szkolnego, mający 15 lat, może kontynuować naukę w gimnazjum z przyuczeniem do pracy w Gimnazjum Publicznym nr 3. Zostając uczestnikiem OHP dziecko podpisuje umowę o pracę w ramach praktyk zawodowych, chodzi do szkoły cztery razy w tygodniu, a jeden dzień na płatne praktyki w zawodach np. kucharz, sprzedawca, mechanik, elektromechanik, operator urządzeń ceramicznych, ślusarz itp.

Bardzo często młodzi ludzie odnajdują się w takiej formie nauki, dzięki wzmożonej pracy wychowawców z powodzeniem kończą gimnazjum i mogą kontynuować naukę na poziomie wyższym np. w Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej. Komendant Hufca przypomniał pedagogom warunki uczestnictwa w OHP, a Zygmunt Nowaczyk wyraził nadzieję na zorganizowanie przez pedagogów w każdej szkole spotkania z rodzicami i dziećmi mogącymi skorzystać z tej formy wsparcia w pierwszych tygodniach po feriach zimowych.
- Według danych statystycznych aż 120 uczniów szkół gimnazjalnych powtarza klasę, dlatego też wyszliśmy naprzeciw potrzebom uczniów i ich rodziców. Już od nowego semestru mogą zostać uczestnikami OHP i z powodzeniem uzyskać promocję do następnej klasy i zdobyć przyuczenie do zawodu – mówią przedstawiciele wałbrzyskiego Hufca Pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group