Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4405
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Naukobus w Wałbrzychu

Poniedziałek, 18 lipca 2022, 6:39
Aktualizacja: 9:40
Autor: red
Wałbrzych: Naukobus w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Wszyscy, którzy odwiedzą 21 i 22 lipca Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Właśnie w tych dniach w Wałbrzychu będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa Eksperymentuj! to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież, ale także i dorośli, którzy odwiedzą Park Wielokulturowy Starą Kopalnię przez czwartek i piątek będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Eksperymenty w domu

Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Okazuje się, że można samodzielnie eksperymentować używając tego, co ma się pod ręką. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

Forpoczta Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Trzeba dodać, że przyjazd Naukobusu do Wałbrzycha ma szczególne zadanie – nie tylko będzie zaspokajał ciekawość mieszkańców, ale także ma rozbudzić ich naukowe apetyty. Wszystko dlatego, że już jesienią na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia zostanie otworzona Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli lokalne centrum aktywności naukowych, inicjatywę Ministra Edukacji i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i eksponaty z Naukobusu zaprezentują, w pewnym tylko stopniu, to co już niebawem będzie dostępne w wałbrzyskiej Strefie.

Nauka inaczej

Dlaczego mobilna wystawa jest tak interesująca? Pozwala dostrzec emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. Eksponaty dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę - edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group