Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Nie dla plastiku

Poniedziałek, 25 listopada 2019, 12:54
Aktualizacja: Środa, 27 listopada 2019, 8:02
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Nie dla plastiku
Fot. archiwum
Szczawno–Zdrój mówi stop plastik.

Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju na ostatniej sesji podjęła uchwałę, inicjującą działania mające ograniczyć używanie plastiku, a zwłaszcza opakowań jednorazowych, na terenie gminy. Uchwała została sformułowana w formie apelu nie tylko do władzy wykonawczej, ale także podmiotów gospodarczych działających na terenie miasta, a także samych mieszkańców.

Ideą uchwały jest wyeliminowanie wszelkich opakowań z plastiku oraz produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych – czyli sztućców, mieszadełek, słomek, itp.

Zapisy uchwały zakładają m. in. ograniczenie a w efekcie finalnym całkowite wyeliminowanie stosowania jednorazowych opakowań czy naczyń wykorzystywanych np. na miejskich imprezach, stosowania tzw. zielonych zamówień, itp.

Rada apeluje także do mieszkańców o ograniczenie wykorzystywania opakowań z tworzyw sztucznych, o korzystanie z wody wodociągowej i wprowadzanie jak najwięcej proekologicznych nawyków w życiu codziennym.

Warto wspomnieć, że gmina Szczawno-Zdrój poprzez różne działania zachęca mieszkańców do proekologicznych zachowań i edukuje w kwestii ochrony środowiska – temu służył np. wrześniowy EKO Piknik. Obecnie prowadzona jest duża kampania informacyjna dotycząca zmiany systemu ogrzewania na ekologiczne, a np. w regulaminie grudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego znalazł się zapis, w którym prosimy wystawców o pakowanie swoich produktów w ekologiczne opakowania. Będziemy także szczególnie zwracać na to uwagę przy organizacji kolejnych wydarzeń miejskich.

Rada Miejska przyjęła uchwałę większością głosów, autorem uchwały jest Przewodniczący RM Michał Broda.

Twoja reakcja na artykuł?

5
23%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
5
23%
Złości
9
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group