Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jaworzyna Śląska: Niedziela pod parą w Jaworzynie

Czwartek, 3 lutego 2011, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: Sven
REGION, Jaworzyna Śląska: Niedziela pod parą w Jaworzynie
Fot. organizatorzy
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza w najbliższą niedzielę, 6 lutego na „Niedzielę pod parą”.

Na terenie bocznicy Muzeum będzie można zobaczyć czynny parowóz TKt48-18 podczas jazdy oraz pokaz pracy drużyny parowozowej. Zaprezentowane zostanie także obrządzanie parowozu, czyli czynności związane z jego codzienną eksploatacją.

Na zwiedzających czeka również największa zachowana na Dolnym Śląsku parowozownia wachlarzowa, z zabytkowym taborem kolejowym oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

Podczas „Niedzieli pod parą” będzie można wybrać się w podróż w czasie, zwiedzając tabor kolejowy, którego najstarsze egzemplarze pochodzą z 1890 roku. Cała ekspozycja stoi na torach i ma półtora kilometra długości.

Muzeum w Jaworzynie to nie tylko kolej. Warto zobaczyć także kolekcję motocykli Harley-Davidson, urządzenia dawnej drukarni, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego, makietę kolejową, kolekcję zabytkowych samochodów oraz salę poświęconą historii motocyklizmu na Śląsku. Ponadto wystawy starych narzędzi stolarskich oraz radioodbiorników, a także starą drukarnię.
Zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu o pełnych godzinach 11:00 – 16:00.

Ceny biletów:
Bilet normalny - 10 zł
Bilet ulgowy (dzieci, studenci) - 8 zł
Bilet grupowy (grupa powyżej 8 osób) - 9 zł od osoby
W cenie biletu przewodnik, przejazd drezyną, wystawy dodatkowe.
Dzieci do 3 roku życia - wstęp darmowy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group