Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4006
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieodpowiedzialny kierowca

Sobota, 31 sierpnia 2019, 6:38
Aktualizacja: Niedziela, 1 września 2019, 10:09
Autor: red
Wałbrzych: Nieodpowiedzialny kierowca
Fot. KMP Wałbrzych
46–letni kierujący jechał niesprawnym samochodem ciężarowym ulicami Wałbrzycha przewożąc towar niebezpieczny bez właściwego zabezpieczenia, w ten sposób zagrażając bezpieczeństwu użytkowników dróg. Dodatkowo wielokrotnie przekroczył normy dotyczące czasu pracy i odpoczynku kierowcy zawodowego.

Dzięki wspólnym patrolom i bardzo dobrej współpracy pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego, a wałbrzyską Policją praktycznie codziennie eliminowane z ruchu są zagrażając bezpieczeństwu pojazdy poruszające się po drogach na zasadach Ustawy o transporcie drogowym.

W środę w toku pełnienia służby około godziny 11:30 funkcjonariusze zauważyli jadący ul. Sikorskiego w Wałbrzychu samochód ciężarowy. Podczas kontroli okazało się, że kierujący w skrzyni ładunkowej przewoził towar niebezpieczny w postaci podchlorynu sodu (UN 1791). Ładunek ten nie był w żaden sposób zabezpieczony przed przemieszczeniem, a powinien. Jest to substancja żrąca i w przypadku zdarzenia drogowego mogło dojść do jego rozszczelnienia, co miało by negatywny wpływ na środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców. Sam pojazd nie był natomiast oznaczony tablicami koloru pomarańczowego informującymi o tym, że na pojeździe przewożony jest towar niebezpieczny.

Podczas przeprowadzania kontroli drogowej mundurowi sprawdzili stan techniczny i ustalili, że w rama nośna skrzyni ładunkowej jest w znacznym stopniu skorodowana, a w samochodzie występują wycieki płynów eksploatacyjnych. Natomiast szczegółowa analiza dokumentów okazanych do kontroli wykazała, że kierowca wielokrotnie naruszył normy dotyczące czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynków.

W związku z powyższymi nieprawidłowościami 46-latkowi funkcjonariusze zakazali dalszej jazdy oraz odebrali elektronicznie dowód rejestracyjny. Kierowca za szereg wykroczeń otrzymał kilka mandatów karnych. Teraz na firmę prowadzącą swoją działalność na terenie powiatu dzierżoniowskiego wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w związku z naruszeniami Ustawy o transporcie drogowym oraz Ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych, które skutkować może nałożeniem kary w kwocie nawet kilku tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
52%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
5
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group