Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieoznakowane radiowozy

Wtorek, 5 stycznia 2021, 12:26
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieoznakowane radiowozy
Fot. KMP Wałbrzych
W dniu wczorajszym na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do trzech nowych nieoznakowanych pojazdów służbowych. Samochody zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

4 stycznia o godz.13:00 na placu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie trzech nowych nieoznakowanych radiowozów. Nowe pojazdy służbowe zostały zakupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Trzy pojazdy marki Kia Ceed, wyposażone są w silnik diesla o pojemności 1.6 l i mocy 141 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu wyniósł 94,980 złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu każdego pojazdu. Prezydent Miasta Wałbrzycha na zakup samochodów policyjnych przeznaczył 47 500 złotych, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego przekazał na ten cel 32 000 złotych, natomiast po 16 000 złotych przekazały wałbrzyskie gminy takie jak: Szczawno Zdrój, Czarny Bór, Mieroszów i Stare Bogaczowice.

Nowe nieoznakowane radiowozy będą służyć policjantom z wałbrzyskiej komendy oraz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a także funkcjonariuszom z Boguszowa - Gorc, a patrolować teren naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego.

Dodatkowo podczas uroczystości symbolicznie zostały przekazane kluczki do pojazdu o napędzie elektrycznym marki Hyundai, który już wcześniej trafił do policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Zakup tego typu nowoczesnego i ekologicznego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Pojazdy poświęcił proboszcz ks. kanonik Jacek Biernacki – kapelan wałbrzyskich policjantów. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za nowe radiowozy podkreślając, iż służyć one będą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego oraz pozwolą policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.

Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę wałbrzyskiej Policji z samorządami.

Twoja reakcja na artykuł?

18
46%
Cieszy
7
18%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
10%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group