Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niespodziewana porażka juniorów Górnika

Wiadomości: Czarny Bór
Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 14:56
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2015, 13:29
Autor: PAW
Fot. red
W IV kolejce Czarnoborskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy doszło do niespodzianki. Niepokonany dotychczas zespół juniorów wałbrzyskiego Górnika musiał uznać wyższość Świerkowej Czarny Bór.

Wyniki:

Joker Jaczków – AKS Barbara Kuźnice 6-7 (Joker: Kamil Pielech – 2, Patryk Pielech – 2, Jasiurkowski, Koźlak – AKS: Łatka – 3, Kryska, Lipiński, Gołek, samobójcza)

Bardzo interesujący mecz. Początek należał do Jokera, który dość szybko objął prowadzenie 2-0. Później jednak nie popisał się w dwóch sytuacjach bramkarz Jokera i AKS wyrównał, a później dzięki skutecznej grze Radosława Łatki wyszedł na prowadzenie. W końcówce żółtą kartką ukarany w barwach AKS-u został Lipiński, ale kuźniczanie dowieźli wygraną do końcowego gwizdka.

Skalnik Czarny Bór – Unia Bogaczowice 10-0 (walkower)

Piłkarze Unii nie zebrali na ten mecz składu i Skalnik wygrał walkowerem. Trener Unii Tomasz Sobota zapowiedział jednak, że to jednorazowy incydent i w kolejnych meczach jego drużyna już na pewno stawi się w hali w Czarnym Borze.

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Świerkowa Czarny Bór 4-6 (Górnik: Roszak, Gawlik, Migalski, Bronisławski – Świerkowa: Marszałek – 5, Zygmunt Bejnarowicz)

Juniorzy Górnika zlekceważyli swojego przeciwnika i zanim się zmobilizowali, to w 9. minucie przegrywali już 0-4. W zespole Świerkowej klasą dla siebie był Patryk Marszałek, na co dzień piłkarz Czarnych Wałbrzych, który demolował defensywę Górnika. Juniorzy zdołali jeszcze w pierwszej połowie zniwelować nieco straty (było 2-4), ale po przerwie znów po golu Marszałka przewaga Świerkowej urosła. Górnicy grali bardzo ambitnie i zdobyli dwa kolejne gole. Później na parkiecie trwała zażarta walka, a sędzia usunął z boiska na 2 minuty Migalskiego i Ryszarda Bejnarowicza. W końcówce po raz kolejny klasą błysnął Marszałek, który przypieczętował wygraną Świerkowej.

Tabela:

1.Świerkowa Czarny Bór 9 33-12
2.Górnik Wałbrzych (juniorzy) 9 24-15
3.AKS Barbara Kuźnice 9 26-23
4.Joker Jaczków 6 26-16
5.Skalnik Czarny Bór 3 20-28
6.Unia Bogaczowice 0 11-46

Klasyfikacja strzelców:

12 - Marszałek (Świerkowa)

9 – Koźlak (Joker)

6 – Gołek (AKS), Zygmunt Bejnarowicz (Świerkowa),

5 - Krawczyk, Cieszkowski (obaj AKS), Pyda, Kamil Pielech (obaj Joker), Woźniak (Górnik)

4 – Zdeb (Unia), Ptaszek (Skalnik), Kois (Świerkowa), Migalski (Górnik), Łatka (AKS)

3 – Rojek, Gawlik, Tytman (wszyscy Górnik), Jarosław Maliszewski (Skalnik), Tomasz Sobota, Dłużniewski (obaj Unia), Szablewski (Świerkowa), Lipiński (AKS), Patryk Pielech (Joker)

2 – Schabiński, Supik, Ryszard Bejnarowicz (wszyscy Świerkowa), Grędziński, Roszak (obaj Górnik), Mucha (Skalnik), Kryska (AKS)

1 – Wawrzyniak (Świerkowa), Fedycki (Unia), Antas, Wojciechowski, Pilarczyk, Jasiurkowski (wszyscy Joker), Bronisławski (Górnik), Mastej (Skalnik), samobójcza (dla Górnika), samobójcza (dla Świerkowej), samobójcza (dla AKS)

Najlepszy bramkarz:

12 – Kurylas (Świerkowa)

15 – Gawlik (Górnik),

16 - Wojciechowski (Joker)

23 – Kudaj (AKS)

28 – Wyszowski (Skalnik)

46 – Wyszyński (Unia)

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group