Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 2991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Nietypowy gość

Sobota, 19 września 2020, 6:45
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2020, 7:29
Autor: red
REGION, Głuszyca: Nietypowy gość
Fot. UM Głuszyca
Większość osób kojarzy Głuszycę z Podziemnym Miastem Osówką oraz licznymi imprezami sportowymi takimi jak Puchar Strefy MTB Sudety, Waligóra Run Cross, Maraton Pieszy Sudecka Żyleta czy Extreme MTB Challenge. Warto jest jednak zwiedzić tę okolicę w trochę nietypowy sposób – konno.

Zauroczony walorami krajobrazowymi Gminy Głuszyca Andrzej Makacewicz z Akademii Jeździeckiej JNBT przyjeżdża tu na szkolenia, by uczyć nie tylko młodzież, ale także dorosłych jak zbudować relacje z koniem i przy tym doskonalić umiejętności jeździeckie, bez zbędnej przemocy i zmuszania zwierzęcia do posłuszeństwa. Pan Andrzej odwiedził naszą gminę, a konkretniej Stajnię przy Sadzie w Grzmiącej już w czerwcu, lecz tym razem przywiózł ze sobą wyjątkowego towarzysza – mustanga Geronimo.

I pewnie w tym miejscu wiele osób pomyśli koń jak koń, ale nic z tych rzeczy. Mustangi to dziko żyjące konie, o zupełnie innym temperamencie niż te, które znamy ze stajni, są też od nich mniejsze. Geronimo trafił do Polski ze stanu Idaho w USA w czerwcu tego roku, jako jeden z 15, które w tym samym czasie trafiły do Europy. Tym samym stał się jedynym mustangiem w naszym kraju. Do pana Andrzeja trafił w ramach programu Mustang Makeover, którego zadaniem jest popularyzacja wiedzy o tych wyjątkowych zwierzętach. To nie wszystko.

Geronimo przechodzi aktualnie trening, którego efekty pan Andrzej zaprezentuje w październiku w Akwizgranie (Aachen) uważanego za Serce Jeździectwa Europy. Przyjadą także trenerzy z pozostałą 14 mustangów. Konkurs, w którym wezmą udział, wyłoni najlepszego trenera. Później wszystkie mustangi zostaną zlicytowane i trafią do nowych domów. Niestety, kontrakt, jaki podpisał trener, nie pozwala mu wylicytować Geronimo. Wielka szkoda, ponieważ widać jaka więź łączy pana Andrzeja ze swoim wyjątkowym przyjacielem.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group