Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Niezapomniany koncert

Wtorek, 24 września 2019, 9:42
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:36
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Niezapomniany koncert
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
20 września, na zaproszenie Zastępcy Burmistrza Miasta Boguszów – Gorce Sebastiana Drapały oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach Elżbiety Gajewskiej, grupa seniorów z Boguszowa – Gorc, która aktywnie prze lata pomagała i wspierała rozwój naszego miasta, miała okazję obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

W unikatowym miejscu, obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO – Hali Stulecia, seniorzy mogli podziwiać piękne kolory strojów Zespołu Śląsk w połączeniu z mistrzowskim wykonaniem pieśni i tańców. Koncert obejrzało przeszło 4 tysiące mieszkańców z całego Dolnego Śląska. To niezwykłe wydarzenie na zawsze zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięci.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" imienia Stanisława Hadyny świętował w 2018 roku 65-lecie powstania. Ceniony w Polsce i na świecie zespół ma siedzibę w pałacu w Koszęcinie. Zespół jest doskonale znany nie tylko mieszkańcom naszego regionu. Jest Ambasadorem Polskiej Kultury Narodowej, instytucją dającą około 120 koncertów rocznie. "Śląsk" tworzy łącznie prawie 300 osób, z czego ponad 100 należy do zespołu artystycznego, który obejmuje chór, balet i orkiestrę. Zespół jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Śląskiego, współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest promocja polskiej twórczości ludowej i narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group