Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieznana historia śląskich kurortów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 października 2009, 19:28
Aktualizacja: 21:16
Autor: koj
Angelika Marsch
Fot. koj
Jutro, 2 października w wałbrzyskim muzeum czeka na wszystkich miłośników Ziemi Wałbrzyskiej spora atrakcja. O godzinie 16.30 odbędzie się wykład dr hab. Angeliki Marsch na temat historii okolicznych uzdrowisk w oparciu o ilustracje z XVIII i XIX wieku.

– Angelika Marsch jest historykiem, a jej naukowe zainteresowania koncentrują się przede wszystkim na historyczno-topograficznych widokach miast – mówi Marek Stadnicki, dyrektor muzeum. Jest autorką licznych książek na ten temat. W 1985 r. została pierwszym nieakademickim członkiem Historycznej Komisji na rzecz Śląska, zaś Instytut Filozofii i Nauk Historycznych na Uniwersytecie w Hamburgu przyznał jej tytuł doktora honoris causa. Od lat związana z jest Polską, pracuje społecznie w Muzeum Śląskim w Görlitz.

Wykład dr Angeliki Marsch w wałbrzyskim muzeum będzie jedyną okazją do zapoznania się z unikatowym zbiorem rycin, fotografii i planów uzdrowisk Ziemi Wałbrzyskiej i okolic. Spora część prezentowanych materiałów, które autorka odkryła, m.in. w tajnym archiwum państwowym w Berlinie nie była dotąd nigdy udostępniana.

Wykład połączony jest z promocją najnowszej książki dr Marsch, dotyczącej właśnie śląskich uzdrowisk, którą będzie można kupić po wykładzie.

Portal Wałbrzyszek objął patronat medialny nad spotkaniem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group