Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4256
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niezwykłe rzeźby – wernisaż wystawy „DOLOK”

Piątek, 13 października 2017, 11:28
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Niezwykłe rzeźby – wernisaż wystawy „DOLOK”
Fot. Piotr Skomorokiewicz
„DOLOK” – taką nazwę nosi najnowsza kolekcja ceramicznych rzeźb Michała Puszczyńskiego, której otwarcie odbyło się w czwartek, 12 października w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia.

Kolekcja składa się z masywnych, monochromatycznych rzeźb ceramicznych odwołujących się do początków architektury. Stworzone prace cechują się prostotą formy, natomiast ich kontrast i skala wywołują wśród oglądających wrażenie miejsca kultu.
- Uważam, że sztuka to budowanie świata i zabieranie tam widza i mam nadzieję, że ta wystawa właśnie taka jest. Tutaj w Starej Kopalni jest bardzo dobra przestrzeń wystawowa, nawet to wpadające teraz przez okna światło dodaje pewien osobliwy efekt tym pracom – powiedział Michał Puszczyński do licznie zgromadzonych gości.

Przed wernisażem, w dniach 10-11 października na terenie Starej Kopalni odbyły się warsztaty prowadzone właśnie przez autora wystawy. Publiczność mogła zobaczyć jak wygląda proces tworzenia rzeźby ceramicznej, oraz jakie techniki są wykorzystywane podczas tych prac. Rzeźba, która powstawała w Starej Kopalni również trafiła na wystawę, choć wymaga jeszcze odpowiedniego wypalenia.
Wystawę można będzie oglądać do stycznia 2018 roku w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group