Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Noc Muzeów online

Piątek, 15 maja 2020, 11:33
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2020, 8:30
Autor: red
Wałbrzych: Noc Muzeów online
Fot. organizatorzy
18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Noc Muzeów rokrocznie towarzyszy temu wydarzeniu i gromadziła setki uczestników w Starej Kopalni w Wałbrzychu. W tym roku Instytucja, jak również inne obiekty muzealne z kraju przenosi się do sieci. W najbliższą sobotę, 16 maja, od godziny 18.00 na profilu na Facebook’u Starej Kopalni czeka specjalny program zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach online.

„Wirtualna Noc Muzeów w Starej Kopalni rozpocznie się od oprowadzania po wystawie fotografii Marcina Ryczka „Harmony” - oprócz wyjątkowych zdjęć z różnych zakątków świata, zobaczymy też niesamowitą instalację z żurawi origami wykonaną przez wałbrzyskie dzieci, młodzież i seniorów.” – przekazuje dyrektor instytucji, Jan Jędrasik. O godzinie 18.30 przewodnicy Starej Kopalni czyli byli górnicy wałbrzyskich kopalń zabiorą wszystkich uczestników na zwiedzanie obiektu - zobaczymy m.in. kuźnię z zabytkowymi maszynami, lampownię i podziemia, gdzie pojawiły się nowe eksponaty oraz przepiękne widoki z liczącej sobie 24 metry wieży widokowej. Po zwiedzaniu rozpocznie się transmisja na żywo z dwoma przewodnikami Starej Kopalni, którzy obecnie oprowadzają turystów po swoim dawnym miejscu pracy. Panowie opowiedzą jak wyglądał dzień pracy górnika oraz odpowiedzą na pytania zgromadzonych przed ekranami uczestników. „Oczywiście przez cały weekend zapraszamy turystów i mieszkańców Wałbrzycha na normalne zwiedzanie”

Od poniedziałku swoją działalność wznawia Kawiarnia Sztygarówka na terenie Starej Kopalni. Zostaną wdrożone wszystkie zalecenia Rządu dotyczące otwarcia obiektów gastronomicznych. Goście będą mogli korzystać zarówno z części wewnętrznej, jak i z zewnętrznego ogródka, który zostaje specjalnie rozbudowany. Kawiarnia będzie czynna w godzinach 10.00-18.00.

Przypominamy, że od 4 maja Stara Kopalnia otworzyła swoje przestrzenie dla turystów. Możliwe jest zwiedzanie obiektu oraz odwiedzenie trzech wystaw, które aktualnie znajdują się w galerii instytucji. Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym, wymagane jest noszenie maseczek. W wyznaczonych punktach na terenie Kopalni znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Wszystkie szczegóły oraz regulamin zwiedzania znajdują się na stronie: www.starakopalnia.pl. Na stronie instytucji możliwy jest również zakup biletów online.

Zwiedzanie wraca do normalnej formy – odbywa się z przewodnikiem. Wyjścia są o każdej pełnej godzinie, w małych grupach. Jednak instytucja daje turyście wybór – można wybrać opcję zwiedzania indywidualnego, wtedy każdy otrzymuje mapę trasy, a z przewodnikiem udaje się tylko do części podziemnej.

Trwa również akcja „Do zobaczenia w Wałbrzychu”, w ramach której można zakupić specjalne WOWczery do różnych wałbrzyskich atrakcji, w tym także do Starej Kopalni. W ofercie obiektu znajdziemy m.in. zwiedzanie, nocne zwiedzanie, wejście na wieżę widokową czy urodziny w Centrum Ceramiki Unikatowej. Szczegóły na www.wowczery.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group