Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4670
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Norwegia na fotografii

Poniedziałek, 21 marca 2011, 13:10
Aktualizacja: 13:11
Autor: Sven
Wałbrzych: Norwegia na fotografii
Fot. Sławomir Pawlik
Wspaniałe góry, jeziora, lasy – przyroda Norwegii wygląda tak, jakby nie tknęła jej ludzka ręka. Prezentuje ją zbiór zdjęć Jerzego Kazojcia w Bibliotece pod Atlantami.

W Atrium biblioteki prezentowana jest wystawa fotografii pod tytułem „Norweskie krajobrazy”. Jest ona częścią „Dni skandynawskich”, które odbyły się w ramach cyklu „Wałbrzych wielokulturowy”.

Autor zdjęć, Jerzy Kazojć, jest informatykiem, pracującym w Bibliotece pod Atlantami i dbającym o prawidłowe funkcjonowanie systemu komputerowego tej instytucji. W ostatnich latach kilkakrotnie odwiedził Norwegię. Za każdym razem były to kilkunastodniowe wyprawy, które zaowocowały pokaźnym zbiorem fotografii i filmów.

Wałbrzyscy gimnazjaliści mieli okazję poznać bliżej Norwegię dzięki prezentacji pt. „W krainie trolli”. W jej trakcie obejrzeli kilka impresji z podróży po Norwegii, a swoją wiedzę pogłębiali w rozmowie z autorem.
- Norwegia jest dobrym krajem do podróżowania. Co prawda żywność i benzyna są dosyć drogie, ale za to można stosunkowo tanio znaleźć nocleg. Już niedługo chciałbym po raz kolejny odwiedzić Norwegię. Tym razem jej północną część, za kołem polarnym. Zapowiada się ciekawa przygoda – mówił Jerzy Kazojć.

Wystawę wciąż można oglądać w Bibliotece pod Atlantami. Wstęp wolny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group