Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4388
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa linia autobusowa

Sobota, 2 lipca 2022, 12:55
Autor: PAW
Wałbrzych: Nowa linia autobusowa
Fot. red
Wybudowanie obwodnicy Wałbrzycha niesie ze sobą pewne zmiany i nowości.

Miasto uruchamia nową organizację ruchu transportu publicznego. Wraz z uruchomieniem obwodnicy rusza nowa trasa autobusowa komunikacji miejskiej.

- Będzie to linia ekspresowa o nazwie EX i będzie łączyła ekspresowo Podzamcze z Placem Grunwaldzkim. Czas przejazdu będzie w okolicach 6 minut - informuje prezydent Roman Szełemej. - Oznacza to, że będzie to kilkakrotnie krócej niż dotychczas i dlatego zachęcamy tych, którzy teraz jeżdżą własnymi samochodami, do przesiadania się do tego autobusu ekspresowego.

Oznacza to, że nie będzie żadnego przystanku pomiędzy Rondem Niepodległości (dawniej Tesco) a ulicą Kolejową. Przystanek został zrobiony i zlokalizowany obok przychodni na Browarnej i obok przejścia do szpitala po przeciwnej stronie. Autobus będzie jechał dalej poprzez Plac Solidarności i dalej na Sobięcin. Z analiz przeprowadzonych przez Gminę Wałbrzych wynika, że mieszkańcy Sobięcina mają trudniejszy dostęp do linii numer 2 ze względu na jej popularność wśród mieszkańców Boguszowa-Gorc.

- Propozycja tej nowej linii ekspresowej poprawi sytuację mieszkańców m.in. Sobięcina. Ta nowa linia nie spowoduje zmian w częstotliwości kursowania linii A i C - kontynuuje prezydent. - Przez kolejne miesiące będziemy obserwować jak te linie funkcjonują.

Twoja reakcja na artykuł?

227
77%
Cieszy
24
8%
Hahaha
6
2%
Nudzi
3
1%
Smuci
3
1%
Złości
30
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group