Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6653
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa publikacja

Wtorek, 7 grudnia 2021, 9:37
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
Wałbrzych: Nowa publikacja
Fot. użyczone
„Palmiarnia. Roślinna podróż przez kontynenty” to najnowsza książka wydana przez Zamek Książ w Wałbrzychu.

O wałbrzyskiej Palmiarni mówi się, ze jest to „‚najpiękniejszy bukiet dla księżnej Daisy”. Kim była księżna i dlaczego wnętrza Palmiarni przepełnione są miłością, a bogata roślinność wewnątrz czyni ja tak wyjątkowa? Odpowiedzi na te pytania znajdują się wewnątrz albumu.

Ta książka to podróż w czasie i przez kontynenty. To selekcja najciekawszych, najbardziej oryginalnych i najważniejszych gatunków roślin, które rosną w Palmiarni w Wałbrzychu i które można pielęgnować także w swoich wnętrzach.

Rośliny to nie tylko trend z Instagrama, ale także forma spędzania czasu, która może zamienić się w pasje. Dzięki publikacji Zamku Książ każdy może stworzyć u siebie domową dżunglę prosto z Wałbrzycha. Z albumu dowiadujemy się, jak pielęgnować rośliny. Ile wody i światła potrzebują. Jaka ziemia będzie najodpowiedniejsza. Każda roślina zaprezentowana w książce rośnie w wałbrzyskiej Palmiarni i taką samą można pielęgnować we własnych wnętrzach.

W książce przedstawiono także filozofię sztuki bonsai. W Palmiarni można odkryć dziesiątki drzewek bonsai, a dodatkowo poznać historię tej formy tworzenia i na przykładzie wybranych gatunków zapoznać się z tą dziedziną sztuki dla cierpliwych.
Album poza wiedzą botaniczną to także wyjątkowe fotografie, wykonane specjalnie na potrzeby najnowszej publikacji. Nie zabrakło także wątku dotyczącego zwierząt żyjących w wałbrzyskim zimowym ogrodzie.

To nie tylko kompendium wiedzy o roślinach, to także wyjątkowa pamiątka z Wałbrzycha i album wypełniony najciekawszymi kadrami prosto z wnętrz tropikalnej Palmiarni.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
1
9%
Hahaha
3
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group