Środa, 12 maja
Imieniny: Dominika, Pankracego
Czytających: 2184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Nowa ścieżka rowerowa w gminie Mieroszów

Piątek, 23 września 2011, 7:27
Aktualizacja: 7:27
Autor: PAW
REGION, Mieroszów: Nowa ścieżka rowerowa w gminie Mieroszów
Fot. UM w Mieroszowie
Powstała nowa ścieżka rowerowa w gminie Mieroszów. Konkretnie chodzi o nowo wybudowaną ścieżkę rowerową Golińsk – Nowe Siodło – Viżnow.

Rowerzyści, którzy chcą skorzystać z tej ścieżki, powinni na nią wjechać w Golińsku, tuż za przejazdem kolejowym, a następnie utwardzoną drogą przejechać malowniczym wzgórzem do Nowego Siodła. Później wędrówka wiedzie drogą gminną, ale tylko chwilę, bowiem ponownie wraca na drogę rowerową. Strona polska musi jeszcze tylko zadbać o odpowiednie oznakowanie trasy. Atutem trasy rowerowej powstałej w gminie Mieroszów jest fakt, że droga biegnie bardzo malowniczymi zakątkami gminy, z dużą ilością miejsc widokowych, przez co powinna przypaść do gustu również miłośnikom długich spacerów.

Po stronie czeskiej prace przy budowie jeszcze trwają, ale mają się zakończyć w tym roku. Tak więc wszystko wskazuje na to, że od wiosny przyszłego roku miłośnicy jazdy na rowerach będą mieli gdzie spędzać wolny czas. Wspólna inwestycja polsko-czeska ma na celu połączenie sieci tras rowerowych wytyczonych po polskiej i czeskiej stronie.

Inwestycja kosztować będzie łącznie 570 tysięcy euro. Większość inwestycji jest dofinansowana przez Unię Europejską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group